Eesti kunstiklassikud Rae Kunsti Platsis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Elin Kard

Raul Meel Eesti II 1981 (akrüül).

Foto Elin Kard

15. veebruaril kell 17.00 avatakse Rae Kunsti Platsis koostöös Eesti Kunstnike Liiduga kunstiklassikute näitus „Vabadus“
Näitusele on valitud autorid, kes nõukogude ajal otsesemalt või kaudsemalt võitlesid oma loominguga Eesti vabaduse eest. Eestis polnud otseselt riigivastast põrandaalust kunsti, nagu Venemaal. Kuid siin oli tänu Soome televisiooni kaudu tulevatele Lääne mõjudele rohkem vabadust ja paljud kunstnikud kasutasid seda, et vihjata meie riigi olnud või tulevale võimalikule iseseisvusele. Otsesteks märkideks on Raul Meeli Eesti kaardid. Ka Rene Karil, kes koos Andrus Rõuguga pälvis sel aastal teenetemärgi, tõi sini-must-valge näitusele juba 1988. aastal, kus see keelati.
Mitmed Eesti kunstnikud, nagu Malle Leis, Herald Eelma, Evi Tihemets, Peeter Ulas ja Kaisa Puustak kasutasid oma töödes motiive, mis kuuluvad lahutamatu osana Eesti rahvusliku identiteedi juurde. Näiteks talutared, kartulid ja rahvariided, rääkimata kaunist Eestimaa loodusest. Kaljo Põllu uuris identiteeti sügavamalt, Soome-Ugri juurte kaudu.
Ja just veidi enne Eesti vabanemist korraldas Siim-Tanel Annus oma koduõues performantseid, mis oli juba iseenesest uuenduslik kunstivorm, kuid nendestki võib välja lugeda viiteid Eesti ajaloole ja mütoloogiale.
Näitusel esindatud kunstnikud:
Raul Meel, Malle Leis, Andrus Rõuk, Rene Kari, Evi Tihemets, Peeter Ulas, Herald Eelma, Siim-Tanel Annus, Mari Kaljuste, Kaisa Puustak, Kaljo Põllu
Näituse kuraator Mari Kartau
Näitus jääb avatuks märtsi keskpaigani

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht