Eesti Kujurite Ühenduse loomaskulptuurid Tartu Kunstimajas

Jaak Soans. Monument. 2017. Plastik

Neljapäeval, 29. juunil 2017 kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Eesti Kujurite Ühenduse loomaskulptuuride näitus „Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan”.
Samamoodi nagu osad inimesed on tõelised loomasõbrad, loovad ka osad skulptorid loomaskulptuure. On märkimisväärne, et animaplastika on nimetatud eraldi skulptuurižanrina ja loomi kujutav kunstnik on saanud erilise nimetuse – animalist. Antud korral on esindatud  nii klassikalise vormikeelega skulptuurid kui tänapäevaselt mängulised installatsioonid.

Enamasti loovad loomadest skulptuure kunstnikud, kes neid armastavad või ise peavad. Lemmikutega koostöös loodud kunstist kandub vaatajani positiivse ja harmoonilise energia voog. Kuid kõik ei ole idüll: raevukas ja stressiküllane ning nõutust ja jõuetust tekitav tänapäevane maailm hiilib ka seadvõrd positiivsest tunnetusest kantud väljapanekule.

Eesti Kujurite Ühenduse näitus toob kokku eesti skulptorite tuntud ja seni esitlemata tööd, mis küsivad erinevaid küsimusi: Milles seisneb loomaskulptuuri erilisus? Kui paljud eesti skulptoritest tegelevad loomaskulptuuride loomisega? Kas mõni meist on ka salajane animalist? Miks me ikka ja jälle ainest otsides loomaskulptuuri poole pöördume? Missugused on animalistide motiivid ja ajendid ning kuhu me selle kõigega tänaseks jõudnud oleme?
Näitus jääb avatuks 23. juulini.

Näitusel osalevad Mihhail Duhhomjonok, Eike Eplik, Aime Jürjo, Bruno Kadak, Tauno Kangro, Edith Karlson, Mati Karmin, Tiiu Kirsipuu, Ellen Kolk, Georg Kotter, Ilme Kuld, Riho Kuld, Leena Kuutma, Peeter Leinbock, Elo Liiv, Aleksander Litvinov, Airi Luik, Jaan Luik, Jaan Mass, Toomas Mikk, Jüri Ojaver, Terje Ojaver, Hille Palm, Per William Petersen, Kalle Pruuden, Rait Prääts, Simson Seakülast, Ahti Seppet, Gea Sibola Hansen, Jaak Soans, Hannes Starkopf, Ivan Zubaka, Mari-Liis Tammi, Airike Taniloo, Endel Taniloo, Aili Vahtrapuu, Vergo Vernik, Ekke Väli ning Irina Rätsep ja Külli Tammik.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht