Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus “Käärkamber” Võru Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

kujuriteaastanaitusFBOotame Teid Eesti Kujurite Ühenduse aastanäituse “KÄÄRKAMBER” avamisele juba homme, teisipäeval 5. juulil kell 17 Võru Linnagaleriisse!
Näituse kuraator Terje Ojaver:
“Paljud tänapäeva inimesed ei tunne enam sõna käärkamber, või kui teavadki, siis ei hooma, mida see täpselt tähendab. Käärkamber on kirikus asuv ruum, vahel ka kiriku kõrvalhoone vaimuliku ametiriiete ja kirikuriistade hoidmiseks ning ametitoiminguteks.
Kunsti hoidmise tarvis nimetatakse käärkambreid muuseumiks ja näitusesaaliks, seal hoitav või eksponeeritavad tööd on eriliselt välja valitud, tihtipeale pühaduse staatuses.
Skulptorite aastanäitusel on tööd, mille teema puudutab igavikulisi väärtusi, püüdes vastata küsimusele, mis on veel tänapäeva inimesele püha?
Näitusel esinevad  Eesti Kujurite Ühenduse liikmed; materjalid ja meediad on vabad –  Irina Rätsep, Tiiu Kirsipuu, Peeter Leinbock, Jana Huul, Mari-Liis Tammi, Aleksander Litvinov, Hille Palm, Aime Jürjo, Per William Pedersen, Airike Taniloo, Airi Luik, Aime Kuulbusch, Rait Prääts (liikmekandidaat), Terje Ojaver, Jüri Ojaver, Tõnu Smidt, Gea Sibola Hansen, Ellen Kolk, Vergo Vernik on teinud töid pronksist, kivist, puust, plastikust, videoinstallatsioone, jm.”
NÄITUS JÄÄB AVATUKS KUNI  26. AUGUSTINI 2016.
Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00- 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituste külastamine on tasuta.
Leia meid siit:
https://www.facebook.com/VoruLinnagalerii/
http://vorulinnagalerii.ee/index.html

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht