Eesti jazzi sünnipäev toob läbi etenduskunstide kokku ligi sada muusikut 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel aastal tähistab Eesti Jazzliit oma 15. tegevusaastat. Sel puhul korraldavad Eesti Jazzliit ja NUKU teater 5. novembril piduliku kontsertlavastuse NUKU Ferdinandi saalis. Laval koguneb Eesti jazzmuusikute koorekiht, näha saab 16 erinevat muusikalist kooslust, lisaks NUKU teatri hinnatud näitlejaid. 

“Eesti jazzil ei ole kunagi läinud paremini kui praegu,” ütleb Kirke Karja, Eesti Jazzliidu (EJL) esinaine. Ta viitab perioodile, mil jazz oli pelgalt põrandaalune salastatud tegevus. “Järjepidavalt toimima hakanud jazziklubide võrgustik, jazzfestivalide rohkus, eesti muusikute silmapaistvus rahvusvahelisel tasandil, need on vaid mõned näited, mis panevad uhkust tundma senise saja ühe aasta tegevuse üle,” täpsustab Karja. 

Eesti Jazzliidu esimees Kirke Karja võtab eeloleva sünnipäeva kokku sõnadega: „Sellel juubelipeol saab korraga näha ja kuulda paljusid hetkel aktuaalseid Eesti jazzmuusikuid. Oleme ettevõtmisse kaasanud ka NUKU teatri põneva kollektiivi koos suurepärase lavastaja Taavi Tõnissoniga eesotsas, niisiis saab näha harvaesinevat suurproduktsiooni!”

„Kontsertlavastuse peamine idee on teha kummardus Eesti jazzmuusikale ja -muusikuile. Vaadata ajas tagasi ning ka edasi. Olla hetkes. Läbi muusika ja visuaalsete abstraktsioonide ning tegevuslike etüüdide loome lavale hetki, mis on korraga siin ja praegu, aga ka kaugel minevikus,” iseloomustab saabuvat etendust lavastaja Taavi Tõnisson.

Lavale toovad teoseid GuitArte, Linda Kanter Quartet, Kristjan Randalu, jazzvokalistid, Sooäär/Aralyan/Ounaskari, Villu Veski – Tiit Kalluste NordicSounds, Tanel Ruben & Victoria, JT Conception, Di, Tafenaud ja Remmelid, Marianne Leibur, Estonian Voices, Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand, Jan Kaus and The Free Musketeers, All Stars Jazz Quintet, Sofia Rubina Band, New Wind Jazz Orchestra.

Kontsertlavastuse muusikajuht on Tanel Ruben, lavastaja Taavi Tõnisson, dramaturg Kristiina Jalasto ja kunstnik Rosita Raud. Toetavad NUKU teater, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet. 

EJL-i eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht