Eesti ajaloo suurim rahvarõivanäitus ERMis avatud suve lõpuni

Eesti Rahva Muuseumis on viimane võimalus näha Eesti üle aegade suurimat rahvarõivanäitust „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal“. 150 rahvarõivakomplekti kõigist Eesti kihelkondadest saab muuseumis uudistada 31. augustini.
Mullu juunis avatud rahvarõivanäitus on aasta jooksul inspireerinud nii autentsuse taganõudjaid kui ka muistse pärandi ainel uue loojaid. Näitus peegeldab rahvarõivaste mitmekesisust geograafiliselt ja aastaringselt ning on jaotatud aastaaegade järgi neljaks teemaruumiks.
Talurahva rõivastuse värvide, mustrite, tavade ja moodide piiritu rikkuse kogus ERM juba sajand tagasi. Kuid alles muuseumi uues majas Raadil sai võimalikuks kogu rikkust täies ulatuses ka eksponeerida.
Näituse kuraator on Reet Piiri (ERM), kujundaja Iir Hermeliin ning näituse pitsornamendid lõi Angelika Schneider.
Näituse kõrvale pakub ERM teavet rahvarõivaste ja nende kandmiskultuuri kohta arvukate raamatute, kataloogide, juhendmaterjalide ja õpitubade kujul.
ERMi rahvarõivanäitus koos ideelise edasiarendusena toetava näitusega „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“ (kuraator Riina Reinvelt (ERM), kujundaja Liina Unt, produtsent Reet Mark (ERM)) pälvisid 2017. aasta parima näituse ehk aasta muuseumiroti tiitli.
Rohkem infot leiab ERMi kodulehelt: www.erm.ee/et/content/rahvar%C3%B5ivas-norm-igal-aastaajal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht