Ede Raadiku näitus Haapsalu Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates 2.03.17 – 2.04.17 on Haapsalu Linnagaleriis võimalik külastada EDE RAADIKU näitust:

“kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA…”
“…alati on kollektiivides tublimad ja mitte nii tublid inimesed, kindlasti ei peaks keegi joonduma halvemuse järgi vaid vastupidi eeldaksin, et SINA hoiad lippu kõrgel ja teised püüdlevad selle poole, SINA oled meil parim töötaja hetkel. Tubli!“

Näitusel on väljavõtted kahest mahukast seeriast “kas siis cv keskuses on kuulutusi ka VÄ?*“ ja “pudelid [kast tühi – karp täis / alus tühi – alus täis]“, mille algelementideks on vastavalt numbrid ja tähed. Toetun enda töökogemusele kaubapaigutajana, kasutades töö temaatikaga seotud andmeid ning seal esinevaid kordusi.

Ede Raadik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna, omandanud 2013. aastal bakalaureuse- ja 2015. aastal magistrikraadi. Ta on osalenud Tallinna XVI Graafikatriennaali „Kirjaoskus – kirjaoskamatus” näitustel Rundum artist-run space’is ja Kumu kunstimuuseumis (2014), Rundumi Fotokunstimessil „Näitamiseks / Müümiseks“ (2014) ja Eesti Fotokunstimessil (2015). Ede Raadiku esimene isiknäitus „Mina ja minu kujuteldavad sõbrad” toimus Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis 2015. märtsis.

Avataval näitusel on eksponeeritud teosed eelmiselt isikunäituselt Hobusepea galeriis “ kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA…”.
Ede Raadiku loomingut iseloomustab intellektuaalne, rõhutatult kuiv ja samas poeetiline lähenemine teemale. Ta töötab seeriatena ja tema tööd kujutavad tihtipeale skeeme ja tabelid, milles esitatakse statistikat süsteemide kohta, kus alati eksisteerib tundmatu, viidates nii absurdsusele ja võimalusele esitatut umbusaldada. Ede Raadik topeltkehastub oma loomingus kord kalkuleerivaks statistikuks, kord subjektiivseks kogejaks.

:

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht