Cloe Jancis Draakoni galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse juhatab sisse Soren Kierkegaard’i tsitaat raamatust „Surmatõbi”: „Silmapilgu näitab miski end võimalikuna ja siis näitab end uus võimalus, lõpuks järgnevad need fantasmagooriad üksteisele nii kiiresti, et kõik paistab võimalik olevat, ning see on just see viimane silmapilk, mil indiviidist endast on saanud miraaž.”

Cloe Jancis on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna 2018. aastal. Käesolev näitus on tema bakalaureusetööks valminud fotoseeria „Metamorfoos” mõtteline jätk. Kui eelmises seerias keskendus kunstnik lapse saamisega seotud kogemusele kehade eraldumisest ja seeläbi muunduvast enesetajust, siis käesoleval näitusel ihalevad teineteisest eemaldunud kehad saavutada täiuslikkust ühinemise teel. Siin ei ole tegemist ema ja lapse vahelise suhtega, vaid inimestega üldiselt. Kunstniku huvi on suunatud pigem kehalise taju ja vaimse tunnetuse vaheala uurimisele. Fotodel kujutatud, justkui poosidesse hangunud kehad, ihalevad teineteise ja seeläbi tervikuks saamise järgi. Hetkeline illusioon ühinemise võimalikkusest kaob, kui eemaldutakse teineteisest, et suubuda taas iseenda suletud minapilti. Ebamugavad, vahepealsed, pingestatud ja korduvad poosid mõjuvad mõtteharjutustena loomaks tunde, et ühinemise teel täiuslikkuse saavutamine pole siiski võimalik. Suutmatus saavutada kontakti on vaid lõputu ootamine igaviku seisukohalt.

Näitus jääb avatuks kuni 18. maini 2019.

Kunstnik tänab: Aadu Lambot, Kaisa Kattai, Edgar Vunsh, Ulla Väljaste, Tõnis Jürgens, Kulla Laas, Reimo Võsa-Tangsoo, Marge Monko, Maris Karjatse, Johannes Säre.

Näitust toetavad Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum ja Eesti Kultuurkapital.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht