XIX rahvusvahelise aktinäituse “MEES JA NAINE” avamine Uue Kunsti Muuseumis 3.juunil kell 14.00

Uue Kunsti Muuseum

XIX rahvusvaheline aktinäitus „MEES JA NAINE“ Uue Kunsti Muuseumis

3.juuni – 3.september 2012

Avamine 3.juunil kell 14:00.

Rahvusvaheline aktinäitus “MEES JA NAINE”  on Pärnu suvest  sama lahutamatu kui kuldne päike ja sooja merelahe juurde kuuluv liivarand. Sellesuvine väljapanek ütleb: Meri ühendab.  Läänemeri eriti, sest sellest üheksa riigi ühismerest on saanud vaat et peaaegu Euroopa Liidu sisemeri! 

Läti, Leedu, Venemaa, Taani, Rootsi, Soome, autonoomse Ahvenamaa ja Eesti kunstnike looming hoiab silma peal seostel, mis teevad meid, siinseid mehi ja naisi, sarnaseks Läänemere kõigil kallastel. Iluideaalid kipuvad globaliseeruvas kommertsmaailmas ühtlustuma, ent igale survele tekib tavaliselt vastujõud. Nii ka ilustandardeid kujundavale turumaailmale. Läänemere kunstnike hulgast otsisime neid loojaid, kes rõhutavad iga inimese ja tema sisemaailma ainukordsust. 

Leedu kunstniku Vilmantas Marcinkeviciuse suuremõõtmelised maalid Läänemere jõulistes suvevärvides ning Ahvenamaa kunstniku Kjell Ekströmi vesihallid akvarellid on kujutamislaadilt  teineteisest üsna kaugel, kuid nad räägivad ühest ja samast.  Inimene on kui kala, kes otsib sügavamat vett.  Või  kui lind, kes lendab soojuse ja valguse poole. Soome maalija Viggo Wallensköld imetleb mehi ja naisi, kes pole rahul emaihust kaasa saadud sootunnustega ning taani kunstnik Michael Kvium hoiatab ihu kallal tehtud muutuste pärast.  Läti fotograaf Janis Gleizdsi postuumne sõnum aga kõlab aastakümnete tagusest ajast julgustavalt – pole midagi ilusamat kui noor naine, uue elu kandja, pildistatud päikesesära meres!

XIX aktinäitus avaneb pühapäeval, 3.juunil kell 14.00 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis ja jääb suvepealinna silmailuks kuni 3. septembrini.  Näitus on avatud iga päev kell 09 – 21.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht