Võtikvere raamatuküla kutsub 8.augustil sünnipäevale

Imbi Paju

Külla on kutsutud ka külaline Israelist, Eesti juudi muuseumi looja ja mäluuurija, eesti-juudi taustaga matemaatikaõppejõud Mark Rõbak, kes räägib oma tööst ja tutvustab muusemi poolt kirjastatud omapärast teost “Ajatu veerel” lugu Eesti juudist Guido Pandist, kes jäi Saksa okupatsiooni ajal ellu tänu oma eestlastest  sõpradele.
 
Soome Instituudi abiga on kujundatud Võtikvere külamaja laste raamatupessa muinasjutu ja joonistamisetuba, kus loetakse lastele soome lastekirjanike poolt kirjutatud lugusid ja joonistatake. Soome kunstiõpetajad ja harrastajad haaravad peolised kaasa kunstilise perfonmaciga ” Pilt on keel, tagasi lapseliku rõõmu juurde”.
 
Muusikalist külakosti pakuvad vanamuusikud Olde Hansast. Ja ühtelaulmine regilaulu abil toimub Mikk Sarve eestvedamisel. Toreda väikese lasteetendusega esineb Torma Põhikooli naitering ja sünnipäev lõpeb Väike-Maarja harrastusteatri näidendiga Ärapõlatud peigmehed. Võtikvere raamatuküla tegevus ja  pidu on kõigile tasuta.
 
Võtkvere raamatuküla tegutseb kodanike vabatahtliku  algatuse ja talgute korras. Luuletaja ja kirjanik Jürgen Rooste on kirjutanud Võtikvere raamatuküla kohta: “Oma eluruumi teadlik kujundamine, vaimne süvendamine ja süvenemine võivad nõnda pikapeale isegi taas luua midagi, mida me kunagi nimetasime oma (kultuuriliseks) identiteediks.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht