Võrumaa koolides pilootprojekt “Kunstnikud kooli”

Jana Huul

Detsembris ja jaanuaris külastavad koole kunstnikud Teet Suur, Lauri Kulpsoo, Lilli Tölp, Mariliin Kindsiko ja Billeneeve, Piret Kullerkupp, Eike Eplik, Evelyn Müürsepp, Tanel Toltsing ning kirjanik, kunstikoguja ja ettevõtja Armin Kõomägi. Osalejad saadavad kooli oma näituse ning teevad koolis tunni, milles tutvustavad oma loomingut ning räägivad kunstnikuks olemisest. Õpilased saavad kunstniku juhendamisel ka aktiivselt konkreetse teema üle arutada või midagi oma käega teha. Näiteks Lilli Tölp paneb üles interaktiivse skulptuuri ning teeb õpilastega kontaktmikrofone, Lauri Kulpsoo teeb fotonäituse ja arutab kunstniku omapärase käekirja ja selle äratundmise üle ning Armin Kõomägi saadab kooli töid oma kunstikogust ning lugemiseks kaks oma novelli, mida tunnis arutada.

Võru Linnagalerii poolt korraldatud pilootprojekt „Kunstnikud kooli“ toimus esimest korda selle aasta mais. Siis osales projektis kaheksa kunstnikku ja 14 üldhariduskooli. Kooli juhtkonna ja kunstnike poolt sai projekt väga sooja vastuvõtu osaliseks, mistõttu tekkis plaan seda jätkata ja laiendada.

Selle aasta sügisest liitus ideega ka Mooste Kunsti ja Sotsiaalpraktika Keskus MoKS Põlvamaalt. 3. detsembril esinesid Põlva kooli kunstitunnis MoKS-is resideeruvad taani-norra kunstnikeduo Ditte Knus Tonnesen ja Asle Lauvland ning soome fotograaf Jyri Kaasinen.

Projekt „Kunstnikud kooli“ sai algtõuke Võru Linnagalerii galeristi Jana Huule magistritööst, milles ta uuris kunstiõpet üldhariduskoolides, sellest välja koorunud probleemidest ja võimalikest lahendustest. Kunstilaenutus Kaleidoskoop on seni korraldanud rändnäitusi põhiliselt ettevõtetes ja organisatsioonides. „Kunstnikud kooli“ projekti korraldamine annab Liina Rausi sõnul võimaluse vahendada põnevamaid kunstiprojekte, kuna õpilased on uuele rohkem avatud ning ka kunstnikel on suur huvi õpilastega suhelda ja ennast proovile panna.

Projekti „Kunstnikud kooli“ toetab Eesti Kultuuriministeerium ja SA Võru Kannel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht