Võru Linnagaleriis avatakse ühisnäitused: “4 vaade” , “Mayday” ning Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakond

Kätlin Hoop

UUTE NÄITUSTE AVAMINE 16. APRILLIL KELL 18 VÕRU LINNAGALERIIS !

* Ühisnäitus “4 VAADE” – GAIDY KESA, MARI KIVI, ALAR TUUL ja EDGAR TEDRE
Maalinäitus „4 vaade“ tutvustab nelja noore kunstniku loomingut, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna: Gaidy Kesa 2008, Alar Tuul, Mari Kivi ja Edgar Tedresaar 2010. Näitusele on koondatud nende uusim looming käesoleva aasta algusest ja eelmise lõpust.
„4 vaade“ ei sea piire teemadele, väljenduslaadidele. Nelja kunstniku inspiratsiooniallikad ja viis, kuidas nad oma mõtteid/tundeid lõuendile panevad, ei ole liigitatavad ühise nimetaja alla. Ühine puutepunkt saab alguse vaatepunktist. Vaate konstrueerimine on ühine ülesanne. Protsessist tekib plaan, vaateplaan, kaart.
Näitus on vaade elule: minevikule, olevikule, tulevikule ja unistustele. Vaade tunnetele, tabudele, pahedele, voorustele. See on vaade iseendale ja ümbritsevale reaalsusele, kujutelmadele, erinevatele kanalitele, sagedustele. Kanalites on ruume ruumis, pisaraid pisarates, mootoreid ja kehasid, nägusid ja linnaosasid, mille templijälg on kordistatud, mille intensiivsus on valus seda välja ütlemata, laulmata, maalimata.

* Rootsi kunstnike GERTRUD WINBERG’i ja INGEMAR THALIN’i ühisnäitus “Mayday”
Mayday, Mayday, Mayday – SOS, SOS, SOS – Help, Help, Help – Aitama, Aitama, Aitama! Lained, mis ümbritsevad meid taevas, merel ja maal.
Kunstnikena töötame me hetkel platform8.se-s. See platvorm on ümarlaud inimestele, kes annavad läbi oma teadmiste panuse spetsiaalsele teemale. Sinna on kutsutud inimesi erinevatest eluvaldkondadest, näiteks teadus, poliitika, kultuur ja meedia. Meie juhime seal uusi kunsti projekte. Seoses 2009. aasta Kopenhageni Kliimakonverentsiga loodi projekt Mayday. Meie jaoks said linnud märgiks, mis näitasid, millised muutused kliimas toimuvad. “Punane nimekiri”, kus on kirjas tänase päeva ohustatud linnuliigid, näitab kliimamuutuste tagajärgi. Neli erinevatest maailma kohtadest pärit ohustatud linnuliiki 1222-st on täna Võrus, et saata oma Mayday.

* Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna ühisnäitus
 

Näitused jäävad avatuks kuni 10. maini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht