Võru Linnagaleriis avatakse Eesti kunstnike ühisnäitus “TOIT”

Kätlin Hoop

VÕRU LINNAGALERII KUTSUB! Teisipäeval, 20. detsembril 2011 kell 18 avatakse Võru Linnagaleriis Eesti kunstnike ühisnäitus "TOIT". 20. detsember 2011 - 20. jaanuar 2012 Võru Linnagaleriis Eesti kunstnike ühisnäitus "TOIT" Igas galeriis on aastas vähemalt üks suurem näitus - mõnel pool kutsutakse seda aastalõpunäituseks, teises kohas rõhutakse kontseptsiooni peale. Viimast teeb ka Võru Linnagalerii. Ühisnäitusega püüame tuua Võrru kunstnikke, kelle isiknäituse toomine Lõuna-Eestisse on raskendatud. Soovime tuua näitusesaali nii tudengeid kui ka rohkemal või vähemal määral tuntud ja armastatud kunstnikke. Võru Linnagalerii poolt eelnevalt korraldatud ühisnäitused „Kiri“ ja „Kos sa olõt?“ on saanud väga positiivset tagasisidet nii kunsntike kui ka külastajate poolt. Esimene näitus rändas suisa Võrust pealinna Rahvusraamatukokku. 2011. aasta lõpetab Võru Linnagalerii taas ühisnäitusega. Teisipäeval, 20. detsembril kell 18 avatakse Võru Linnagaleriis Eesti kunstnike ühisnäitus „TOIT“. Näituse teema autor on üks kuraatoritest Andrus Raag. Idee koorus välja galeristi Jana Huul’e ja Andrus Raag’i omavahelise dialoogi käigus, kus jõuti arusaamale, et tänapäeval on inimestele väga oluline toidu teema - mida süüa, kui palju süüa, dieet, mahetooted, figuur, kas vaimutoitu on piisavalt, mis meie hinge toidab, kas me seedime kõike, mida pakutakse jne. Nii kuulutati välja ühisnäitus, kuhu kutsuti käsitlema teemat „Toit“ vastavalt kunstnike nägemusele ja soovile. Antud näitus on väga mitmekülgne. Saab näha maale, tekstiilikunsti, skulptuure, videokunsti ja installatsioone. Näitusel osaleb ligikaudu 60 kunstnikku, nende seas Anna Hints, Tanel Tolsting, Toomas Kuusing, Liive Koppel, Tiiu Kirsipuu, Mall Nukke, Ilmar Kruusamäe, Aleks Kase ja paljud teised. Näitus jääb Võru Linnagaleriis (kultuurimajas Kannel, Liiva 13) kõigile huvilistele avatuks kuni 20. jaanuarini 2012.

Näituse kuraatortekst:

Tänavu arvatakse maakera inimpopulatsioon ületavat seitsme miljardi piiri ja see paneb mõtlema, kui palju meid maa peale ära mahub. Kui paljusid meie maa suudab varustada joogivee, toidu ja õhuga? Meie laud annab meile näo. Mida tarbime, saab osaks meist ja vaatab meile peeglist vastu. Inimene on nagu vette visatud svamm, mis keskkonnast küllastub, sulab sellega tegelikult ühte ja lõpuks muutub ise selle keskkonna peegliks, millesse ta on paisatud. Mida me üldse saame inimese juures vaadelda eraldi tema keskkonnast?

Meie tahe on muidugi olla vaba, sõltumatu oma otsustustes, mitte piiritletud meie keskkonna, seaduste ja teiste inimeste arvamustega. Seda pakuvad suurlinnade anonüümsus ja metsade eraldatus. Piiritus, tahte vabadus, kohati aukartus saab tihti me püüdluste sihiks, kuid teadagi on see kahe teraga mõõk, kus peitub oht kaotada oma nägu seda otsides, valguda laiali defineerimatusesse. Inimkeele ehitus lubab konstrueerida põnevaid mõttekontseptsioone millestki ainuomasest, mis jääb alles kui eraldada kõik omadused nagu värv, kuju, raskus jms. On’s me otsingutel üldse siht? Kuid kõik-see-aeg me peame toituma ja see protsess polegi nii palju meie tahte suvast sõltuv.

Kuraatorid Jana Huul ja Andrus Raag

Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00 – 18:30 ning kultuurimajas Kannel toimuvate ürituste ajal.

Näituste külastamine on tasuta.

Võru Linnagalerii leiad internetist – WWW.VORULINNAGALERII.EE

Otsi see üles ning ole linnagaleriis toimuvaga alati kursis!

Lisainfo: 

Jana Huul, Võru Linnagalerii (Liiva 13, Võru)

tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht