Vinogradov ja Valgemäe Draakoni galeriis

Elin Kard

Täna, 23.07.2012 kell 17.00 avab Draakoni galerii ülemises saalis VALERI VINOGRADOV (1952) isiknäituse „Aktisemester“ ja keldrisaalis KATRIN VALGEMÄE (1979) isiknäituse „Üks lugu“.

Valeri Vinogradov on hariduse omandanud Moskva 1905. aasta nimelises Kunstikoolis ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (praegune Eesti Kunstiakadeemia) maali erialal. Vinogradov esineb näitustel alates 1984. aastast ja lisaks paljudele isiknäitustele on osalenud enam kui kahesajal ühisnäitusel Eestis, Austrias, Belgias, Hispaanias, Itaalias, Leedus, Lätis, Prantsusmaal, Saksamaal, Šveitsis, Türgis, Soomes, USA-s, Venemaal ja mujal.

Peamiselt kontseptualistina ja ühiskonnakriitiliste kollaaźide ning abstarktsete maalide autorina tuntust kogunud Vinogradovi loomingu üheks kõrvalharuks on läbi aastate olnud aktimaal ja -kollaaž. Avataval näitusel eksponeerib Vinogradov viimase aasta jooksul valminud pooltsadat miniatuurset aktimaali ja šketsi mis on inspireeritud Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna juhendatud aktimaali kursusest.

Katrin Valgemäe õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonnas ja on täiendanud end Läti Kunstiakadeemias. Avatav isiknäitus on Valgemäel esimene ja näitusel eksponeerib ta Valeri Vinogradovi poolt juhendatud maaliseeriat. Näituse teostele on autor lisanud järgnevad read:

„Kohtasin kord mereääres üht koera, kes sarnanes hundiga …

ta nimi oli Kafka.

See koer rääkis mulle ühe loo …

ühe loo mingitest inimestest, kes pidid ära andma kõik mis neil oli …

et saada tagasi iseennast.“

Näitused jäävad avatuks 4. augustini 2012.

Näituseid toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Draakoni galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht