Vilde muuseumis saab muuseumiööl nalja

Eduard Vilde muuseum

Muuseumiööl on Eduard Vilde muuseum Kadriorus huumorilainel. Vaadata saab nii huumorikirjanduse näitust „Vildest naljaga pooleks“ kui ka haruldasi kaadreid 1929. aasta humoorikast tummfilmist „Vigased pruudid“.  Lisaks kõlavad Vilde elutoas grammofonilt legendaarsed huumorisketšid 70ndatest, toimub kogupere otsimismäng ja naerukivide meisterdamine.

Käesoleval aastal on Vilde muuseum pööranud tähelepanu Vilde rikkalikule huumoriloomingule. Veel kuu aega ( 18. juunini 2012) on avatud selle teemaline värviline ja lustakas näitus „Vildest naljaga pooleks. Eesti  naljakirjandus Vildest Kivirähkini“. Näitusel on lisaks tekstile ja mängule vaatamiseks ka haruldased kaadrid 1929. aasta tummfilmist „Vigased pruudid“.
Kuna Vilde nali olnud 19. saj. lõpul nii vinge, olnud käibel lausa fraas, et Vilde nali ajab kividki naerma. Seetõttu saavad lapsed ja ka täiskasvanud meisterdada endale toreda naerukivi. Kogupere otsimismäng annab lisavõimaluse tutvuda Vilde ajaloolise korteri rikkalike 1920ndate interjööridetailidega. Koos neid detaile otsides on ka lõbus.

Programm:
11-23 avatud näitus „Vildest naljaga pooleks“. Humoorikas sissevaade Vilde ja laiemalt eesti naljakirjandusse. Näitusel saab mängida naljaütluste memorymängu, kuulata helifaile ja vaadata filmilõike.
11-21 avatud lastele Naerukivide  meisterdamise töötuba. Miks kivi? Saad teada näituselt. Materjal kohapeal.
16-23 Huumorisketšid Vilde elutoas. Grammofonilt kuuleb legendaarseid naljapalu 1970-80. aastatest
11-23 Kogupere otsimismäng Vilde ajaloolises interjööris. Kiirematele auhinnad

Muuseum on avatud 11-23, tasuta alates 18.00

www.linnamuuseum.ee/vilde

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht