Viimast nädalat Võru Linnagaleriis Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuritudengite näitus

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

VIIMAST NÄDALAT VÕRU LINNAGALERIIS!

TARTU KÕRGEMA KUNSTIKOOLI SKULPTUURITUDENGITE ühisnäitus “Kevade mitu nägu”

Võru Linnagaleriis 29. aprillil avatud näitusel „Kevade mitu nägu“ on välja pandud kevadetemaatikast inspireeritud taiesed, mille autoriteks on Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuritudengid.

Enamus näitusel eksponeeritud töid on valminud spetsiaalselt selle näituse teemat silmas pidades. Näitus on värvi- ning materjaliküllane ning tulvil noorte autorite otsingulist lähenemist. Vastavalt iga konkreetse töö kontseptsioonile varieerub kasutatud materjal kipsist, puidust ning metallist kuni moodsate materjalideni. Modelleeritud skulptuuriobjektide kõrval eksponeeritakse installatsioone ning maale.

TKK skulptuuriosakonna juhataja Jaan Luike rõõmustas näitusetööde mitmekesisus, mis on tingitud suuresti sellest, et näitusel eksponeeritavad taiesed on valminud tudengite iseseisva töö tulemusena.  „Iseseisev töö annab tudengitele võimaluse väljendada ennast just nii, nagu nad tahavad ning see annab värskeid tulemusi. Tulemus palju südamlikum ning vahetum, kui see oleks võimalik juhendatud tööde puhul. Selle näituse tööde juures on tore see, et noored on saanud siin välja elada omaenda mõtteid,“ rääkis Luik.

Tööde sisulist poolt analüüsides osutas Luik pikale kevadeootusele, mis meid kõiki eriti sel aastal on saatnud ning igaüht omal kombel mõjutanud. „Mis võiks veel toredam olla, kui et see kevad nüüd lõpuks käes on ning sellega koos ka selline näitus selliste toredate töödega,“ arvas Luik.

Näituseprojekti nimetus “Kevade mitu nägu” suhestub nii näituse toimumise perioodiga kui viitab ka teema sümboolsele seosele osavõtjate vanusega. Tegemist on noorte kunstnikega, kes oskavad üllatada ning vaatajat ennast jälgima panna. „Kevade mitu nägu“ on mahukas grupinäitus, mis täidab Võru Linnagalerii mõlemad korrused.

Näitused jäävad avatuks kuni 23. maini 2013.

Alates 28. maist Võru Linnagaleriis kolm uut näitust:
* VÕRU KUNSTIKOOLI PÕHIÕPPE X LENNU lõputööde näitus
* TARTU KÕRGEMA KUNSTIKOOLI TEKSTIILIOSAKONNA TUDENGITE ühisnäitus “Oluline”
* VANA VÕROMAA RAHVARÕIVAMEISTRITE ja ALUKSNE TARBEKUNSTISTUUDIO “KALME” (Läti) liikmete ühine näitus rahvarõivastest “Kaks rahvast, üks ajalugu”

Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00 – 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.

Näituse külastamine on tasuta.

Võru Linnagalerii leiad internetist – www.vorulinnagalerii.ee ja Facebookist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht