Vastloodud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus turgutab kunsti eksporti

Karin Laansoo

Neljapäeval, 3. mail tutvustatakse New Yorgis EV kultuuriministri Rein Langi osavõtul vastloodud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskust ning esitletakse fotograaf Sigrid Viiri uut raamatut. Keskuse füüsiliseks asukohaks on Tallinn, kuid selle esmatutvustus on koostööpartnerite leidmiseks ajastatud sünkroonis kaasaegse kunsti messide Pulse ja Frieze toimumisega New Yorgis. Mai esimesel nädalal viibib linnas kokku üle 200 juhtiva galerii ning kunstiorganisatsiooni. Keskus soovib olla paindlikuks platvormiks, mis otsekontakte luues aitab kaasa Eesti kunsti rahvusvahelise potensiaali realiseerimisele. Esmakordselt osaleb Pulse messil Eesti galerii Temnikova & Kasela Sigrid Viiri töödega.

EASi toel ja Euroopa Regionaalarengu fondi vahenditest kaasrahastatava valdkondliku arenduskeskuse eesmärgiks on eesti kunsti ekspordimahu suurendamine ja Eesti galeriide rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmine. Keskuse tegevuse raames toimub võimalikult laia produtsentide, galeristide ja projektijuhtide ringi rahvusvaheline koolitamine ning praktika. Arenduskeskust hakkab juhtima viimased viis aastat New Yorgis galeristi ja kunstnike residentuuri direktorina töötanud Karin Laansoo.

Kultuuriminister Rein Lang peab kunstiekspordi arendamist väga oluliseks: “Eesti kunstnikel on veel palju õppida, kuidas end maailmale teadvustada. Ministrina soovin sellesse raskesse protsessi anda oma positiivse panuse, aidata avada uksi, mis ehk mulle kergemini avanevad.” Rein Langil on New Yorgis ka kohtumised mitmete maailma väljapaistvamate kunstitegelastega, etarutada koostöövõimalusi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht