Valmis ajakirja Muuseum hariduse-teemaline kevadnumber

Epp Alatalu

Valmis on saanud ajakirja Muuseum kevadnumber, mis on pühendatud koolile muuseumis. Aja jooksul muuseumi piirid on aina laienenud ja nii on muuseumist kui mäluasutusest saamas tasapisi ka haridusasutus. Kui juba koguda, säilitada ja ka näidata, siis on selle põhjalt ju ka võimalik inimesi harida, õpetada ja suunata uute teadmiste juurde. Paari viimase aasta jooksul on ka Eesti muuseumimaastikul järsult kasvanud muuseumipedagoogide arv.  Põhilise sihtrühma, koolilaste kõrval peab ka Eestiski olema valmis rohkem eakatele kultuurihuvilistele programme pakkuma.

Muuseumist kui haridusasutusest kirjutab endine haridusminister ja praegune Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas. Lukase ettepanek oli ka uues muuseumiseaduses fikseerida muuseum kui kultuuri- ja haridusasutus, mis annaks muuseumile selles vallas tegutsemiseks tunduvalt vabamad käed.

Saksamaa kogemust tutvustab Antje Kaysers Saksamaa Muuseumihariduse Liidust kirjeldades kaheksa aastat kestnud programmi, kus osalesid 180 muuseumi ja 135 kooli. Eesmärgiks oli edendada suhteid muuseumide ja haridusasutuste vahel ja toetada mõlemat poolt nonde igapäevatööks vajalike vahenditega.

Haridustöö minevikku vaatavad Jaanika Anderson ja Ingrid Sahk Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, ühel vanimal muuseumil täitub 210 aastat. Loomulikult saab sõna kõige lapsesõbralikum muuseum Miia-Milla-Manda ning KUMU. Haridusega on seotud ka intervjuu Gustav Adolfi Gümnaasiumi muuseumi juhatajaga. Seekordses ajakirjas tutvustame ka muuseumide rändnäitusi ja neid koolidele soovitada. Vast leiab mõni kool siit ka tulevikus endale huvipakkuva.

Mida veel ajakirjas kirjutatakse, saate ise lugeda. Järgmine ajakiri ilmub Narva festivali teemal, see on „Rahvusvaheline muuseum”.

Ajakiri on Eesti muuseumidele postitatud ja selle nädala lõpuks peaks see hiljemalt kohale jõudma.

Ajakiri Muuseum on juba müügil ka Eesti Ajaloomuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Meremuuseumi muuseumipoes ning Teatri- ja Muusikamuuseumis, ja vast mõnes teises muuseumipoes varsti lisakski

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht