Värske Wiiralti preemia laureaat avab näituse Kunstihoone galeriis

Anders Härm

Paul KuimetViewfinders Olete oodatud näituse avamisele 21. detsembril kell 18.00Näitus on avatud 22.12 - 08.01 Tallinna Kunstihoone galeriiVabaduse väljak 6E-P 12-18 Viewfinders on äsja Wiiralti stipendiumi pälvinud noore kunstniku Paul Kuimeti teine isikunäitus Eestis, mille avamisel talle see ka pidulikult üle antakse. Ühtlasi esitletakse näituse avamisel tema äsjavalminud raamatut In Vicinity kunstniku eelmisest, palju tähelepanu äratanud isikunäitusest Hobusepea galeriis (raamatu andis välja kirjastus Lugemik, kujundas Indrek Sirkel, teksti kirjutas Mari Laanemets). Viewfinders süvendab suuresti näitusega In Vicinity alanud protsesse Kuimeti loomingus. Nagu ütleb kunstnik ise ”jätkab ta tegelemist urbanistliku keskkonna ja selle identiteedi kujunemise küsimustega”. Eksponeeritud on kolm teost, mis kõik vaatlevad teatud keskkondi neid teatud mõttes võõritades või siis keskkondade sisemisi vastuolusid ja võõristust võimendades, vastuolusid üleforsseerides.

Näituse keskseks  teoseks on valguskastidest koosnev fotoinstallatsioon Kairo tänav, mis kujutab kaheksat järjestikku paiknevat maja Helsingis, Toukola linnaosas, Kairo nimelisel tänaval. Kui In Vicinity kujutas maju Tallinna lähedastes uuselamurajoonides, siis Kairo tänav on pildistatud teatud kontseptualiseeritud vaatepunkti silmas pidades tänavafronti mööda ning kujutab juba väljakujunenud identiteediga piirkonda. Viewfinder on videoinstallatsioon, mis kasutab poeetilisena mõjuvat 8mm kitsasfilmi teoses, millele voiceoverina projitseeritakse Raymond Carveri samanimeline lühinovell. Kolmanda teosena esitatakse stereoskoopiline maastikufoto Kohatu  59° 9′ – 24° 30′, mis ometigi kujutab reaalselt eksisteerivat kohta nimega Kohatu.

Kuimeti näitus viib vaataja otse objektide, maastike ja kohanimede vastuolude keskmesse: objektid, mis ei kuulu keskkonda, keskkonnad, mille nimed seostuvad hoopis teiselaadsete meeleoludega, tekst ja pilt, mis sillatakse omavahel meelevaldselt ning lõpuks koht mis on kohatu. Kujutades teatud mõttes võimatuid asju kompab Kuimet ka fotograafia kui meediumi piire, meediumi enda keskmes peituvat võimalikkuse ja võimatuse ähmast piiri.

Pressiteate koostas:

Anders Härm

rohkem infot:

6442818

www.kunstihoone.ee

anders@kunstihoone.ee

Näitust toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, EKA Fotoosakond, Akzo Nobel Baltic AS, AVISION

Tänud:
Laura Toots, Reimo Võsa-Tangsoo, Dénes Farkas, Ivo Kõvamees, Neeme Tulp,
John W. Fail, Margus Voolpriit, Tõnis Saadoja, Andre Vahar, Indrek Sirkel, Ott Metusala

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht