Välitööd Kihelkonna vallas – Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Seltsi teabepäev Tallinnas

Liisi Toom

18. märtsil kell 17 toimub Tallinna Rahvaülikoolis (Estonia pst 5A) Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Seltsi korraldatud teabepäev teemal „Eesti argielu dokumenteerimine. Välitööd Kihelkonna vallas 2008“, kus esineb muuseumi teadussekretär Agnes Aljas.

Teabepäeva sarja „ERM räägib oma välitöödest“ selle aasta kolmandal teabepäeval räägib Agnes Aljas Eesti Rahva Muuseumi 2008. aasta suvel Saaremaal Kihelkonna vallas toimunud välitööde näitel Eesti elu dokumenteerimise probleemidest – mil moel me saame kirjeldada oma argipäeva ning milliseid eetilisi probleeme ning korralduslikke küsimusi tuleb ette välitöödel.

Kihelkonna vallas toimunud välitööde käigus uuriti muuhulgas, kuidas on muutunud maaelu pärast Euroopa Liiduga ühinemist ning millised on inimeste ootused.

Välitöödel osalesid koos ERMi töötajatega Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuurantropoloogia ning Eesti Kunstiakadeemia rahvakunsti ja kultuuriantropoloogia eriala üliõpilased.

Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Selts on ERMi juures töötav mittetulundusühing, mille eesmärgiks on aidata kaasa muuseumi tegevusele ja eesti ning teiste soome-ugri rahvaste ja Eestis elavate rahvusrühmade rahvakultuuri säilitamisele, uurimisele ja tutvustamisele.

Teabepäevadest saab lugeda kodulehelt: www.erm.ee/seltsiteabepaev

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht