Uus näitus “Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest” Mikkeli muuseumis

Eesti Kunstimuuseum

Uus näitus “Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest” Mikkeli muuseumis
Reedest, 25. maist on Mikkeli muuseumis avatud uus näitus “Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest” kus esitletakse ajaloolisi kelli, millest mõned on tõelised haruldused. Lisaks vanusele on huvipakkuv kellade väliskuju, mis sisaldab viiteid stiiliajaloole. Tehnikahuvilistel on võimalus jälgida kellamehhanismide arengut läbi aegade.

Seminar: Leides tuleviku esteetikat minevikust: Tõnis Vindi loomingulisest meetodis
IAPLi aastakonverentsi (28.05–03.06.2012, Tallinn) raames toimub 31. mai 2012, kell 15.00–17.30. Kumu kunstimuuseumis Tõnis Vindi fenomeni käsitletav seminar. Olete oodatud osalema.

Konverents: Modernistlik naine kunstis. Dora Gordine ja tema aeg
Reedel, 1. juunil tõmbab joone alla rahvusvaheline konverents Adamson-Ericu muuseumis viisteist aastat kestnud Eesti esimeste naiskunstnike (Lydia ja Natalie Mey, Agathe Veeberi, Aino Bachi, Karin Lutsu, Ann Audova, Ellinor Aiki jt) uurimisele ja tutvustamisele.  Olete oodatud osalema.

Eerik Haameri maal “Kaardimängijad” Kumu püsiekspositsioonis
Alates kolmapäevast, 30. maist on Kumu kunstimuuseumi 4. korruse püsiekspositsioonis eksponeeritud Eesti Välisministeeriumi poolt Eesti Kunstimuuseumile deponeeritud Eerik Haameri maal “Kaardimängijad”

Vanalinnapäevad Adamson-Ericu muuseumis
Adamson-Ericu muuseum pakub Vanalinnapäevade ajal, 28.–31. mail põnevat programmi tervele perele.

Vanalinnapäevad Niguliste muuseumis
Teisipäeval, 29. mai kell 16.00 Püha Miikaeli Poistekoor ja ansambel Vox Clamantis. Kontsert “Exaudi Domine” Gregoriaani muusika ning vaimulikud ja ilmalikud rahvalaulud. Dirigent Kadri Hunt. Kontsert on tasuta.
Kolmapäeval, 30. mai kell 16.00 toimub orelipooltund.

Tasuta sissepääs lastele ja noortele
Reedel, 1. juunil on lastekaitsepäeva puhul on Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse kuni 18. aastastele lastele ja noortele tasuta sissepääs.

Laupäevaakadeemia Kadrioru ja Kumu kunstimuuseumis
2. juuni kell 15.00 Kumu kunstimuuseumis: “Loodus vene maastikumaali peeglis” Lektor Karin Taidre vene keeles
2. juuni kell 15.00 Kadrioru kunstimuuseumis: “Revolutsioonilaulikud – portselan ja agitatsioon” Lektor Kersti Kuldna-Türkson
eesti keeles

Kumu auditooriumis
29. mai kell 18.00 Filmi esilinastus: Linnasümfooniad “Tallinna sümfoonia”. Kutsetega.
30. mai kell 12.45 Arhitektuuriseminar Nordic Look 2012: Ühisturundusega välisturgudele.
30. mai kell 18.00 Kumu Dokumentaali filmisari Nordic Look 2012 “Minu mänguväljak” Rež. Kaspar Astrup Schröder, Taani 2010, 51′. Tasuta
31. mai kell 15.00 Seminar: Leides tuleviku esteetikat minevikust: Tõnis Vindi loomingulisest meetodis. Tasuta
1. juuni kell 11.00 Konverents: Modernistlik naine kunstis. Dora Gordine ja tema aeg. Tasuta
4. juuni kell 19.00 Tantsustuudio Amrita kevadkontsert: India tantsu kontsert „Swagatham Vasantham”. Pilet 6/8 €

Sünnipäev vene kunsti keskel
„Sünnipäev vene kunsti keskel” on elamusterohke ja eksklusiivne programm Kumu kunstimuuseumis. Parim valik, kui soovite kinkida endale ja oma külalistele meeldejääva päeva keset tõelisi vene kunsti aardeid.

Temaatilised kooliekskursioonid näitusel „Avastamata šedöövrid” Kumu kunstimuuseumis
Näitusel „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” toimuvad temaatilised kooliekskursioonid põhikoolile ja gümnaasiumile.

Publikuprojekt „Minu armastatuim kleit”
Näituse „Mood ja külm sõda” ettevalmistamise käigus kuulutab Kumu kunstimuuseum koostöös ajakirjaga Mood välja publikuprojekti „Minu armastatuim kleit”.
Projektis osalemiseks palume sul saata Kumule foto kleidist, mis pärineb 1950.–1960. aastatest või 1970. aastate algusest, ning lühikese ülevaate kleidi saamisloost: kust riie osteti ja milline oli kangas, kuidas valiti tegumood, kes oli kleidi õmbleja või – kui tegemist nn valmiskleidiga – kust ja millal see osteti ning milline sündmus tegi kleidi meeldejäävaks.
Loe edasi…

Kumu klubikaart
Kumu klubikaart ühendab Kumu näitustest ja Kumus toimuvatest üritustest huvitatud inimesi, moodustades kõigile avatud Kumu sõprade klubi.

Kunstiklassika oma koju
Eesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida kodu või kontori seinale repro oma suurde kunstikollektsiooni kuuluvatest töödest. Reprosid on võimalik tellida Kumu muuseumipoest.

Tulekul
Elamusõhtu “Šedöövrite avastamine” Kadrioru kunstimuuseumis (vene keeles)
Neljapäeval, 7. juunil (ekskursioonid nii eesti kui vene keeles) kell 17.30 esitavad Eesti Vene Teatri näitlejad Dmitri Kosjakov ja Aleksandr Sinjakovitš katkeid poeetilisest lavastusest “Hõbedane sajand”. Kõlavad Nikolai Gumiljovi, Anna Ahmatova, Aleksandr Bloki ja Andrei Belõi luuletused. Sellele järgneb ekskursioon näitusel “Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”. Õhtu lõpetuseks katab Kadrioru kunstimuuseumis venepäraste suupistetega laua kokk Alik Birindzi, kes pakub tee kõrvale venepäraseid hõrgutisi: juustukorvikesed metsaseentega, kala ja liha tarrendis, vene pirukaid “rasstegai” lõhega, avokaado suflee kalamarjaga.

Keraamikakursus: Loodusvorm
Kevade eufooria ja rahutus annab maad suve sulnile mõnusolekule. On viimane aeg mõelda selle peale, kuidas serveerida esimesi maasikaid.
Neljapäeval, 14. juunil kell 17.00 toimub keraamikakursus Kumu hariduskeskuse keraamikaateljees ja juhendajaks on keraamik Aigi Orav. Vajalik eelregistreerimine!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht