Uues eesti film “Suits” kogus nädalaga üle 50 000 vaataja

Kaspar Kaljas

Nädal tagasi esilinastunud lühifilm “Suits” on seitsme päevaga kogunud üle 50 000 vaataja. Ainuüksi filmi eestikeelse verisooni esimest osa Youtube’ist vaadatud  45 524 korda, mis on Eesti filmi kohta väljapaistev saavutus. “Suits” oli pühapäeval Youtube nädala enim vaadatud klippide seas maailma edetabelis “People and blogs” alajaotuses 26. kohal ja  21. kohal positiivsete hinnangute arvult.

Youtube’i eestikeelsele osale lisaks on kümneid tuhandeid kordi vaadatud filmi inglise subtiitritega versioone, samuti alla laetud filmi kõrgresolutsioonilist faili.

Filmi populaarsus on tegijate jaoks meeldivaks üllatuseks. “Küllap oleme suutnud edasi anda vaatajate jaoks olulist sõnumit õiges vormis,” kommenteerib edu rezhissöör Jan Erik Nõgisto ja usub, et filmi populaarsus kasvab veelgi. “Erti suurt headmeelt teeb noorte hinnang filmile.  Üleskutste kohta muuta “Suits” koolides terviseõpetusetundides kohustuslikuks jäävad autorid siiski tagasihoidlikuks ja arvavad, et filmi näitamise oma õpilastele peaks otsustama iga õpetaja ise.

“Suitsu” edu võib võrrelda teise Eesti propagandafilmiga “Detsembrikuumus”, mille vaatajate arv kogu 2008. aasta jooksul oli 50 369. Numbreid võrreldes tuleb siiski silmas pidada, et “Suitsu” puhul ei pea piletit ostma, vaid see on tasuta ja vabalt vaatamiseks üleval intrnetis.

Eesti oludes ainulaadne esilinastus internetis ei ole toimunud siiski tagasilöökideta, sest Youtube’i keskkond, kus filmi peamiselt vaadatakse, on teinud esitamisele mitmeid takistusi. Filmi on nii ositi maha võetud kui ka seatud selle vaatamisele ealisi piiranguid.

Filmi autorite meelest on Youtube’i tõkked filmile põhjendamatud. “Tegemist on tsensuuri ja sõnavabaduse rikkumisega!” põrutab Nõgisto ja kinnitab, et rahvusvahelise internetigigandiga on astutud läbirääkimistesse keeldude eemaldamiseks ja vaba juurdepääsu tagamiseks.

Seni saab filmi vaadata aga sellistel lehekülgedel:

            www.youtube.com/suitsufilm

            www.kuukulgur.ee/suitsufilm

Kuukulguri kodulehet leiab ka filmi kõrgresolutsioonis faili.

Lühifilmi “Suits” võib kirjeldada kui segu splatterist, komöödiast ja meditsiinilisest õppefilmist.  Loo peategelane on doktor Suits, pealtnäha ohutu kodanik ja tubli teadlane, kellel siiski on oma valus sõnum kogu ühiskonnale.

Filmi nimiosas astub üles Jan Uuspõld, kaasatud on ka noored näitlejad Mari Pokinen, Kaspar Kannelmäe ja Ivo Reinok.

Filmi on tootnud Kuukulgur Film (produtsent Kaspar Kaljas) ja seda rahastas Tervise Arengu Instituut.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht