Uued töötajad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Kaasaegse Kunsti Eesi Keskus annab teada, et projektijuht-kuraatori töökohale kuulutatud konkursi tulemusena asub kunstikeskusesse tööle kaks uut töötajat – Maria Arusoo ja Rebeka Põldsam.

Maria Arusoo on omandanud bakalaureusekraadi maalikunsti alal Tartu Ülikoolis, õppinud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistrantuuris ja omandanud magistrikraadi Londoni Ülikooli Goldsmith College’is kaasaegse kunstiteooria alal. Maria Arusoo on siiani olnud tegev kunstnik-kuraatori ja lektorina ning rahvusvaheliste konverentside korraldajana. Tema kureeritud projekt  “Continuum_the Perception zone” 2011. aastast pälvis Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapitali preemia rahvusvahelise kuraatoridebüüdi eest.

Maria Arusoo asub kunstikeskusesse tööle projektijuht-kuraatorina käesoleva aasta maikuu algusest ning tema tööks on Eesti paviljoni projektijuhtimine Veneetsia biennaalil, kunstikeskuse professionaalse partnervõrgustiku arendamine ning rahvusvahelise kunstisündmuste algatamine ja läbiviimine.

Rebeka Põldsam on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias kunstiteaduse erialal ning on hetkel lõpetamas kaasaegse kunstiteooria magistrikursust Londoni Ülikooli Goldsmith College’is. Rebeka Põldsam on siiani olnud tegev kunstikuraatori ja –kriitikuna ning rahvusvaheliste seminaride korraldajana. Aastail 2010 – 2011 debüteeris ta näituse „Sõnastamata lood“ kuraatorina (koos Anders Härmi ja Airi Triisbergiga).

Rebeka Põldsam asub tööle projektijuht-kuraatorina käesoleva aasta septembris ning tema tööks on kunstikeskuse videokogu ja veebiarhiivi täiendamine, uute lahenduste arendamine Eesti kaasaegse kunsti veebiesitlusteks, kunstikeskuse professionaalse partnervõrgustiku  arendamine ning rahvusvaheliste kunstisündmuste algatamine ja läbiviimine.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht