Ulvi Haagensen “Iga päev / Everyday” Hop galeriis

Hop

PRESSITEADE

Ulvi Haagensen
IGA PÄEV / EVERYDAY
31.08. – 18.09. 2012

Hop galerii

Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 30.08.2012 kell 17.00.

Ulvi Haagensen on kunstnik kes sündinud Sydneys, Austraalias kuid praegusel eluhetkel elab ja töötab Tallinnas. Lisaks aktiivsele loomingulisele tegevusele on ta tegutsenud juba mitmed aastad Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna.

Haagensen omandas kujutava kunsti bakalaureuse kraadi Sydney Kunstiinstituudis ja magistrikraadi Sydney New South Walesi Ülikooli Kaunite Kunstide Kolledzis.

Haagensen seisab oma loomingus ühe jalaga joonistamise ning teisega illusiooni ja skulptuuri piirimail. Oma huvi igapäevase ja koduse elu nüansside vastu realiseerib ta läbi 2D ja 3D muutumiste ja mängu.

Seekordne näitus on nii sisulises kui vormilises mõttes loomulik jätk paari aasta tagusele näitusele „Ateljee“ Draakoni galeriis, kus kunstnik tegeles oma loomingulise argielu episoodidega. Kuigi seekord tundub narratiiv abstraktsem.

„Iga päev“ lähtub kanga riputamise motiivist. Uurib joont ja vormi, vihjates samaaegselt narratiivile mis võiks igaüht inimlikul ja isiklikul tasandil puudutada.

Lihtsad keevisega ühendatud terasjooned loovad rahuliku, ootust väljendava tunde, otsekui oleks käimasolev lugu hetkeks peatatud ja me leiaks end luksuslikust hetkest enne selle jätkumist.

https://ulvihaagensen.wordpress.com

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetab Eesti Kultuuriministerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht