Üleskutse: Eesti Filmimuuseum ootab abi Eesti filmipärandi kogumisel

Herke Vaarman

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumil valmib 2012. aasta sügisel Eesti filmiajalugu tutvustav näitus „Siin me oleme! Eesti film 100“ ning sellega seoses kutsume kõiki filmihuvilisi üles tooma näitusele Eesti filmipärandiga seotud esemeid.

Mida filmimuuseum kogub?
Oodatud on mitmesugused kodumaise filmitootmisega, filminäitamisega ja turundamisega seotud esemed läbi aegade. Näituse koostamisel on väga tähtsal kohal näiteks kinotehnika (eriti vanem tehnika), filmides kasutatud rekvisiidid, kostüümid, stsenaariumid, filmidega seotud fotomaterjal, meened, plakatid ja palju muud. Oodatud on ka mälestused! Palume kõigil, kelle varasalvedes ja majapidamises leidub Eesti filmi ajalooga seotud esemeid, fotosid või dokumente, need hoolega üle vaadata ja muuseumile teada anda. Just nendest esemetest võivad saada olulised eksponaadid seni suurimal Eesti filmilugu tutvustaval näitusel. Ühtviisi oodatud on nii deponeeringud näitusele kui ka annetused Eesti Filmimuuseumi kogusse.

Palume edastada info olemasoleva materjali kohta Eesti Filmimuuseumi juhatajale Maria Mangile e-posti aadressile maria@ajaloomuuseum.ee või helistada numbril 6228 615 või 5620 8875. Ootame infot kuni 1. juunini 2012, et sellega näituse koostamise juures aegsasti arvestada saaksime.

Näitus „Siin me oleme! Eesti film 100“
“Siin me oleme! Eesti film 100” on atraktiivne ülevaatenäitus eesti filmi ajaloost, mis lühikeses ja tabavas esituses tutvustab eesti filmiajalugu läbi filmitegemise protsessi võtmemõistete ja kokkupuutepunktides maailma kinoga. Interaktiivne ja lauamänguna läbitav näitus esitleb võrdselt põnevate žanridena nii mängufilmi, animafilmi, dokumentaalfilmi kui ka loodusfilmi.
Näitus koosneb neljast teemablokist, mis lähtuvad filmitegemise etappidest/protsessidest. Esimese etapina käsitleme inspiratsiooni ja stsenaariumit ehk seda, kuidas sünnib film ja kuidas kirjutatakse filmile lugu. Teise etapina räägime rahastusest, castingust, anima-, loodus- ja dokumentaalfilmi “näitlejate” valimisest jmt. Kolmas osa näitusest demonstreerib tehnikat, kostüüme ja rekvisiite ning neljas osa räägib järelproduktsioonist, samuti tsensuurist ja esilinastustest. Kõigest sellest joonistub kokku kodumaiste filmide sündimise lugu – Eesti filmi ajalugu.
Näitus avatakse 4. oktoobril 2012 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis. Näitus jääb avatuks 2014. aasta lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht