Ühisnäituse “4 on parem kui 3” avamine neljapäeval, 5. aprillil, kell 16.00!

Uue Kunsti Muuseum SA

Näitus avatud Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 5.aprill – 24.aprill

Ühisnäitus „4 on parem kui 3“ – Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Viive Noor ja Jüri J. Dubov

Kunstirühmitused ja –grupeeringud võivad moodustuda vägagi erinevatel alustel. Loomingulised põhimõtted ja arusaamad, üheaegsed õpingud, ühised eesmärgid. Seda ühist nimetajat, mis meid nelja kokku liidaks, ei oskagi hoobilt välja tuua. Meie vanus kõigub 13-e aasta piires, meil on kõigil erinev haridustee, erinev ettevalmistus. Mõlemad Jürid on kasvanud kunsti keskel, mõlema isa on olnud kunstnik. Jüri Mildeberg on iseõppija, Jüri J. Dubovil on disaineri diplom. Piretil on graafiku-illustraatori koolitus, minul moekunstniku. Meie loomelaadid on nii erinevad, et suurimgi kunstivõhik ei suudaks neid omavahel segamini ajada. Isegi elus saame nii mõnestki asjast erinevalt aru. Ja ometi peab olema midagi, mis meid ühte liidab. Nii elus, kui loomingus. Kolmekesi oleme teinud näitusi ka varem, neljakesi paneme oma tööd välja esimest korda.

Meie Jüri Mildebergiga oleme suured nokitsejad, Piret ei talu nokitsemist silmaotsaski ja võtab ette suured pintslid ja pinnad. Jüri J. Dubovil on korrastatud maailm range kontrolli all ja katsugu mõni ruut või triip omapäi toimetada! Aga kõik me armastame kirjandust ja raamatuid, hindame sõna ilu ja vaimukat lausumist. Armastame kunsti ja loovust selle erinevates avaldusvormides, hindame huumorit ja värskeid mõtteid, nipiga ütlemisi ja tegemisi. Kõik me hindame vabadust ja sõltumatust, talume raskelt rutiini. Ja kõik me armastame üliväga loodust ja loomi. Mildebergid maainimestena igapäevaselt selle kõige keskel viibides, meie linnainimesena kaugelt ihaledes…

Nii nagu me erinevustest hoolimata omavahel sõbrad oleme, ripuvad sõbralikult kõrvuti seinal ka meie pildid. Nad toetavad üksteist ja toovad pigem esile naabrite paremad ja tugevamad küljed, kui et trügivad ise püünele. See on mingi sügavam lugupidamine, mingi eriline kokkukuuluvus, mis meid ühendab. Midagi kindlat ja vankumatut, mille peale võid alati toetuda. Teadmine, et sind alati mõistetakse. Meil on tore koos olla ja tundub, et tore on koos olla ka meie piltidel. Tore reisida ja aega veeta, näitusi korraldada ja neid avada. Me hoolime üksteisest, aga lubame olla erinevad, mõelda omi mõtteid ja anname üksteisele piisavalt hingamisruumi.

Konkreetse näituse ajendiks said meie ligikaudu üheaegsed ümarad tähtpäevad: Minul ja Jüri Mildebergil aastal 2010, Piret Mildebergil ja Jüri J. Dubovil aastal 2012. Näha saab raamatuillustratsioone, graafikat ja fotot. Seda, mis moodustab suure osa meie loomingust. Aga kõigil meil on varuks veel teisigi huvisid ja loomingulisi väljundeid. Kõike ühele näitusele kokku ei pane.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht