Tootearendusprogrammi PESA teine lend lõpetab traditsioonilise rändnäitusega

Helen Unt

17. juunil lõpetab Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teine lend, kus arendati uusi innovaatilisi tooteid. Aastase koolitusprogrammi läbimist tähistatakse traditsioonilise rändnäitusega, mis saab alguse Tallinnas Eesti Disaini Majas.

“Massilise appide arendamise kõrval on uute innovaatiliste tootearenduse start-up’ide toetamine jäänud tagaplaanile. Loov Eesti täidab seda lünka ning meil on hea meel, et virtuaalsest tootearendusprogrammist PESA on võrsunud taas 12 põnevat tooteprojekti. Lõpetajate loominguga saab tutvuda Tallinnas  Disaini Majas alates 17.juunist ning suve jooksul ka Pärnus, Viljandis ja Tartus. Samas kuulutame välja ka uue konkursi sügisel algavasse PESA programmi,” rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finatseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.

Juba 20 aastat Avinurmes puidutooteid valmistava ettevõtte E.Strauss esindaja Eveli Toomingu sõnul aitas PESA programmis osalemine jõuda äratundmiseni, kuivõrd oluline on koostöö käsitööliste ja disainerite vahel. „Meie tooted lähevad peamiselt ekspordiks, kuid seni ei ole me ennast disainivaldkonda positsioneerinud. Tegelikult kaks erinevat poolust täiendavad üksteist ja nii sünnivad omapärased ja uudsed lahendused ning tooted,“  rääkis Tooming. Veel peab ta PESA üheks oluliseks tugevuseks asjaolu, et tegu on virtuaalprogrammiga, mis võimaldab maal tegutseval ettevõttel saada aimu pealinnas toimuvast.

Sellel aastal lõpetas PESA programmi 12 huvitavat tooteprojekti, mille hulgas leidus disainmööblit, lauanõusid, lauamänge, kardinaid, voodipesu, jalanõusid jt. Üks projektidest on  sotsiaalne ettevõte, kus paberkottide valmistamisel kasutatakse erivajadustega tööjõu abi.

PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: k00d.ee, Linnupette Lusikad, Wilderness Dreams, Goldmerk, MAKU, Kiriline, KAAL Disain, Projekt 0.72, E. Strauss, Nutikas Eesti Asi, Kontuur, Suzani.

Loov Eesti on projektidest kokku pannud tutvustava näituse koos fotomaterjalidega, millega võib tutvuda Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus. Rändnäitus saab avapaugu Tallinnas 17. Juunil kell 15.00 Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8) ja on külastajatele avatud  – 30. juunini.

Edasi on võimalik näitust näha:
Pärnus: Pärnu Külastuskeskuses (Uus t 4): 8 – 21. juulil
Viljandis:  Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1): 24. Juulist -07. Augustini
Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) 15 – 30. augustini

Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 6. septembrini aadressil mariliis@looveesti.ee

http://pesa.looveesti.ee/

Loov Eesti on EASi algatatud ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondist rahastatud projekt, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht