Timothy Garton Ash esineb XIV Avatud Ühiskonna Foorumil

Mall Hellam

Reedel, 29. mail korraldab Avatud Eesti Fond Tallinnas XIV Avatud Ühiskonna Foorumi pealkirjaga „Mis ohustab avatud ühiskonda tänapäeval?“. Foorumi peakõnelejana astub üles tunnustatud briti ajaloolane ja politoloog Timothy Garton Ash, kes arutleb oma ettekandes avatud ühiskonna ja liberalismi tuleviku üle.

Mitmeid kordi maailma 100 mõjukama mõtleja hulka arvatud Oxfordi Ülikooli Euroopa uuringute professor Timothy Garton Ash on kirjutanud põhjalikke analüüse Kesk-Euroopa ja kommunismi teemal ning kaardistanud kaheksas raamatus Euroopa viimaste kümnendite poliitilist arengut. Eesti keeles on temalt ilmunud raamat „Oleviku ajalugu“ (2002).

„Timothy Garton Ash on üks kaasaja tsiteeritumaid intellektuaale ja omamoodi Euroopa ühendaja, kelle kirjutised on  tabavalt mõtestanud seda, mis Euroopat liidab ja lõhestab,“ kommenteeris peaesineja valikut Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. „Üleilmse majanduskriisi ajal on Garton Ash pidanud oluliseks analüüsida ka selle mõju meie ühiskonna väärtushinnangutele ja tulevastele otsustele. Täna ei ole põhiküsimus mitte ainult majanduskasvu taastamises, vaid ka ohus, et hakkame üliliberaalset turumajandust ja individualismi soodustavas poliitikas pettununa uskuma populistlikke lubadusi ja ihkama kõva kätt. Samas oleks just praegu aeg otsida jätkusuutlikke turumajanduse mudeleid, milles on oma kindel koht nii üldinimlikel kui avatud ühiskonna väärtustel.”

Juba 14 aastat on Avatud Ühiskonna Foorumid Eestisse toonud maailmakuulsaid mõtlejaid ja tipp-poliitikuid. Külaliste seas on olnud Harvardi Ülikooli sotsiaalse kapitali uurija Robert Putnam, investor ja filantroop George Soros, endine Soome president ja Nobeli rahupreemia laureaat Martti Ahtisaari, Venemaa inimõiguste kaitsja Sergei Kovaljov, politoloog ja globaalse õigluse aktivist Susan George ning paljud teised.

Reedel toimuval foorumil arutlevad avatud ühiskonna väljakutsete üle koos Garton Ashiga ajakirjanik ja analüütik Ahto Lobjakas, Eesti-Soome politoloog ja ajakirjanik Iivi-Anna Masso ning Läti Avaliku Poliitika Keskuse Providus juhataja Vita Anda Terauda. Foorumi päeval, 29. mail ilmub ka XIV Avatud Ühiskonna Foorumi teemadele pühendatud Eesti Päevalehe lisa Möte erinumber.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht