Telliskivi Loomelinnakus saab näha kosmilisi lähikaadreid Mirjam Mölder-Mikfelti reljeefsetest maalidest

Helen Puistaja

‘we LOOV exhibition Telliskivi Loomelinnakus’ projekti raames avaneb 1.septembril kaks fotonäitust, üks Soome, teine Eesti kunstnikult. Kohalikku loomingut esindab maalikunstnik Mirjam Mölder-Mikfelti esimene isiklik fotonäitus nimega “Once upon a time in space”.

Fotograafiaga on kunstnik aga tegelenud kauem, kui maalimisega. Suur osa lapsepõlvest möödus fotograafist ema kõrval nii koduses pimikus kui ka suures fotoateljees tööd jälgides. Nii alustas ta oma isikliku kaameraga pildistamist juba mõne aasta vanuselt. Tõsisemalt hakkas ta fotograafiaga tegelema teismeeas ning on oma oskusi arendanud läbi pidevate enesetäienduste ja katsetuste.

Näituse töödki on osa eksperimendist, mille käigus jäädvustas kunstnik oma maalide reljeefseid pindu ning muutis need valguse, varjude ja võttenurkadega mängides ebamaiselt kiirgavateks kosmilisteks maastikeks. Käesoleva näituse fotod on üles võetud digikompaktkaameratega, milledest kõige tähelepanu-väärsem on “digitaalne Holga” Takashi FX521.

“Once upon a time in space” on sügavuti Mirjam Mölder-Mikfelti maalide sisse minek, võimalus näha tema loomingut täiesti uuelt tasandilt, autorile omase eufoorilise värvisajuga üle kallatuna.

Näitusele mitte mahtunud fotosid saab vaadata kunstniku kodulehel www.mikfelt.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht