Teatribuss toob Rahvusooperisse ja Kumusse

Evelina Vedom

Pühapäevadel, 9. ja 16. septembril toovad Rahvusooper Estonia teatribussid teatri- ja kunstisõpru soodsalt ning mugavalt teatrisse ja muuseumisse. Näitusetutvustusi on võimalik kuulata nii eesti kui vene keeles. Busside väljasõidu alguspunktid on Viljandi, Pärnu ja Narva.

„Kuna eelmise aasta esmakordne kultuuripühapäevapakett, kus teatrikülastus ühendati Kumu külastusega, osutus väga populaarseks, pakub teater seekord teatri- ja muuseumipaketti juba kahel pühapäeval ja 300 inimesele,” ütles turundusjuht Ülla Veerg.

9. septembril saab Rahvusooper Estonias vaadata balletti „Rosalinde”. Pärast etendust viib teatribuss külastajad Kumu kunstimuuseumisse, kus saab tutvuda püsiekspositsiooniga „Varamu. Eest kunst 18. saj – 1945” ning „Rasked valikud. Eesti kunst 1945–1991”.

16. septembril saab Rahvusooper Estonias vaadata balletti „Modigliani – neetud kunstnik” ning seejärel külastada Kumus uut näitust „Mood ja külm sõda”, mis vaatleb 1950.–1970. aastate rõivastumistavasid ENSVs ning dialoogi Lääne moega.

Kumu auditooriumis juhatab muuseumikülastuse sisse Kumu kunstimuuseumi vanemgiid ja kunstiteadlane Helena Risthein.

Kumu kunstimuuseumis on avatud kohvik Bonaparte ning muuseumipood.

Soodsaid teatripakette saab tellida tel 683 1210, meili teel estonia@opera.ee või osta Estonia kassast, Piletimaailmast ning Piletilevist.

Paketti kuuluvad edasi-tagasi bussipilet ja teatripilet, kultuuripühapäevadel ka näitusepilet. Pakette saab tellida 24. augustini või kuni bussides kohti jätkub.

6.–16. septembrini võtavad Taisto bussid huvilisi peale Viljandist, Võhmast, Türilt, Paidest, Narvast, Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Rakverest, Pärnust, Pärnu-Jaagupist, Järvakandist ja Raplast. Bussid toovad otse Estonia teatriukse ette, pühapäevadel ka Kumusse ja viivad pärast etendust mugavalt koju tagasi. Teatriprogrammis on lavastused uuemast repertuaarist – kavas on ooperid „Manon Lescaut” ja „Carmen”, balletid „Rosalinde” ja „Modigliani – neetud kunstnik” ning muusikalid „Silva” ja „Mees La Manchast”.

Lisainfo:

http://www.opera.ee/ ning http://www.kunstimuuseum.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht