Tartu Uus Teater alustab mitmefaasilise poliitilise teatri projektiga

Maarja Mänd

9. juunil alustab Tartu Uus Teater mitmefaasilise poliitilise teatri projekti "Kolm värvi. Eesti" esimese osaga - "Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine / avalikud intervjuud ühiskonna võtmetegelastega."

“Kolm värvi. Eesti” on Tartu Uue Teatri 3aastane laiaulatuslik poliitilise teatri projekt, mille seatud ülesandeks on Eesti poliitilise elu kaardistamine ja anaüüsimine.

Projekti esimene faas “Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine” koosneb Tartus ja Tallinnas toimuvatest avalikest intervjuudest ühiskonna võtmetegelastega. Projekti lavastaja ning avafaasi intervjueerija Andres Keili sõnutsi ei ole eesmärgiks mõnele poliitilisele jõule “ära teha”, vaid kõiki võrdsetel alustel koheldes maailmavaadet kaardistada ja seejärel maailmavaatelistest erinevustest lähtuvaid erinevaid poliitilisi otsuseid ning nende põhjuseid pärida.

Pooleteisttunnised intervjuud on avalikud, justkui teatrietendused, mille eesmärk on Eesti elu kaardistamine 2009. aasta suvel – ning seda mitte majanduslikul või toimetulekubaasil, vaid eelkõige ideoloogiliselt. Intervjueerija püüab üksiti ka tänu saalis viibivale publikule luua õhkkonda, mida võiks kirjeldada kui kohtumist valijatega.

Kõik intervjuud salvestatakse kohapeal professionaalse tehnikaga ning jäävad üldsusele kättesaadavaks, juhatades projekti järgmisesse, audiovisuaalsesse kommentaariumi faasi “Kolm värvi. Eesti 2010. Must”, mille põhisündmuseks on internetis kommenteeritavate katkete kõrval Tartus Genialistide Klubis ja Tallinnas Kanuti Gildi SAALis linastuv esimese faasi intervjuude põhine film.

Poliitilise teatri projekt kulmineerub 2 aasta pärast, kui Tartu Uues Teatris esietendub Andres Keili lavastus “Kolm värvi. Eesti 2011. Valge” Lavastuse tekst koosneb 2009. aasta tekstidest, poliitiliste parteidi valimisprogrammidest, nende juhtide antavatest intervjuudest meedias, erinevate elualade spetsialistide kommentaaridest valimislubaduste kohta, valimisreklaamidest ning terve mõistuse häälest.

Tartu Uue Teatri eesmärk on vaadata mismoodi Eesti poliitiline mõtlemine, lubadused, lahendused ja retoorika kahe aasta jooksul muutuvad. “Keegi meist ei tea, milline on majanduslik või poliitiline olukord kahe aasta pärast, aga kõigil meil on mälu ja välja öeldud ning salvestatud sõna 2009. aastast,” ütleb Andres Keil.

“Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine” alustab 9. juunil Tartus Genialistide Klubis Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni avaliku intervjuuga. Küsib Andres Keil.

“Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine”, avalikud intervjuud ühiskonna võtmetegelastega , sissepääs prii.
Intervjueerib Andres Keil

T09.06 / 20.00 / KADRI SIMSON, Keskerakonna aseesimees / Tartus Genialistide Klubis
K10.06 / 18.00 / INDREK NEIVELT, majandustegelane /Tallinnas Kanuti Gildi SAALis
K10.06 / 20.00 / MART LAAR, Isamaa ja Res Publica Liidu esimees / Tallinnas Kanuti Gildi SAALis
R12.06 / 20.00 / MAREK STRANDBERG, Erakonna Eestimaa Rohelised esimene eestkõneleja / Tallinnas Kanuti Gildi SAALis
T16.06 / 20.00 / MARJU LAURISTIN, sotsiaalteadlane / Tartus Genialistide Klubis
K17.06 / 18.00 / JÜRI PIHL, Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees / Tallinnas Kanuti Gildi SAALis
K17.06 / 20.00 / URMAS PAET, Eesti Reformierakonna aseesimees / Tallinnas Kanuti Gildi SAALis
N18.06 / 20.00 / LAINE JÄNES, kultuuriminister / Tartus Genialistide Klubis

***

Tartu Uue Teatri poliitilise teatri projekt
KOLM VÄRVI. EESTI:
Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine / avalikud intervjuud ühiskonna võtmetegelastega
Kolm värvi. Eesti 2010. Must / film
Kolm värvi. Eesti 2011. Valge / lavastus

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht