Tartu Uues Teatris esilinastub film-etendus

Maarja Mänd

1. mail esilinastub Tartu Uues Teatris 2009. aastal alguse saanud poliitilise teatri projekti II faas - film-etendus "Kolm värvi. Eesti 2010. Must".

“Kolm värvi. Eesti” on Tartu Uue Teatri 3-faasiline poliitilise teatri projekt, mille eesmärgiks on Eesti poliitilise elu kaardistamine 3 aasta jooksul, muutuste fikseerimine, kriitiline kujutamine. “Kolm värvi. Eesti 2010. Must” on projekti teine faas, mille eesmärgiks on Eesti elu kujutamine 2010. aastal nii reaalselt kui hüpoteetiliselt, mõningases kõverpeeglis. Maist novembrini toimuvad film-etendused sisaldavad nii lühifilme, erinevate Eestis elavate inimeste film-esseid, arhiivikaadreid kui ka tänavaintervjuusid.

Tegemist on nö legofilmiga, mistõttu võiks ideeliselt teise faasi žanrimääratlus olla film, ent päris film – selline, mida näidatakse kinodes ja filmifestivalidel – siiski mitte, kuigi lõviosa film-etendustest leiab aset kahemõõtmeliselt valgel linal. Selles võib leida elemente nii performance’ist, häppeningist, teatrist niikuinii.

“Kolm värvi. Eesti 2010. Must” on film-etenduste sari, kus igal etenduskorral on nii kohapeal sündiv kui ekraanil näidatav erinev. II faasi raames toimub 6 film-etendust mais, juunis, augustis, septembris, oktoobris ja novembris – nii Tartus Genialistide Klubis kui Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.

“Kolm värvi. Eesti” esimene faas sisaldas juunis 2009 etenduse korras toimunud avalikke intervjuusid suuremate poliitiliste erakondade juhtfiguuridega ja ühiskonna võtmeisikutega. Kolmandaks faasiks on originaallavastus, mis koondab endasse eelneva kahe faasi jooksul kogunenud materjali, valimiseelse propaganda, parteide valimisprogrammid, autorite kommentaarid ja “terve mõistuse hääle”. “Kolm värvi. Eesti 2011. Valge” esietendub Tartu Uues Teatris veebruaris 2011.

Poliitilise teatri projekti üldkordinaator ja autor on Andres Keil.

“Kolm värvi. Eesti 2010. Must” esimene film-etendus linaetendub 1. mail 2010 Tartus Genialistide Klubis. Film-etendusele järgneb kontsert-pidu, kus astuvad üles Aapo Ilves ja Jaan Pehk ning ansambel Moskva-Odessa.

Tartu Uus Teater
poliitilise teatri projekt
KOLM VÄRVI. EESTI 2010. MUST

stsenarist-lavastaja ANDRES KEIL
režii ja kaamera JÜRI-ILLIMAR REINBERG-SHESTAKOV (Revolver Film)
filmikunstnik ANU JÄÄTS
teatrikunstnik KRISTIINA PÕLLU

osades ELINA PÄHKLIMÄGI, MAARJA JAKOBSON, HELEN REKKOR, RAIMO PASS, RAIN TOLK ja ANDRES KEIL
film-essee tugi JAAN-JÜRGEN KLAUS

Film-etendused on huvilistele tasuta.
Neile järgnevale kontserdile saab pileteid osta alates 21.00 kohapealt.

Lisainfo: www.uusteater.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht