Tartu Üliõpilasteater gastrollturneel: Moskva, Siber ja Belgia

Sven Paulus

TÜT alustab oma seni logistiliselt keerukaimat reisi täna, 19. veebruaril. Pea kahe nädala vältel viib teekond Moskvasse, sealt Siberisse, korra tagasi kodumaale ning seejärel juba Belgiasse.

Juba täna õhtul antakse „Õnnestunud elu“ etendus Moskvas, sealse ülikooli kultuuriinstituudi kutsel Kunstitöötajate keskmajas.

Neljapäeva õhtul jätkub reis ning viib meid Moskvast Tjumeni. Seal toimub kuues rahvusvaheline noorsoo- ja harrastusteatrite festival „Revolutsiooniline teater“. Rahvusvahelise mõõtme anname meie, teised teatrid on pärit Tomskist, Moskvast, Permist ja mujalt Venemaalt. Mängime vabariigi aastapäeva eel oma viimast lavastust „Õnnestunud elu,“ mille on lavastanud Kalev Kudu.

25. veebruaril õhtul oleme mõne tunni Tallinnas, et jätkata reisi Brüsselisse ja sealt Liege’i. Liege’i kuningliku ülikooli teatriga seovaid meid pikaajalised sõprussuhted. Teater osaleb nende festivalil RITU-30 tänavu juba viiendat korda. Kohalik tudengiteater on mänginud Tallinnas ja Tartus kolmel korral. Pavel Prjažko näidendit „Õnnestunud elu“ mängib TÜT Belgias 27. veebruaril.

Tagasi Eestis oleme 4. märtsi õhtul ja juba järgmisel päeval jätkuvad paralleelsed proovid kahe uuslavastusega. Enor Niinemägi lavastab Jüri Ehlvesti novelli „Rääkiv Inimene“ ja Kalev Kudu jätkab Pavel Prjažko tekstiga „Elad muudkui ja ei märkagi, kui teise ilma satud“. 

Tegemist on omamoodi eksperimendiga, kus mõlemad esietendused on samal päeval ehk 28. märtsil tunniajalise vahega. „Rääkiv Inimene“ esietendub Genialistide klubis ja teine Tartu Uues Teatris.

Tartu Üliõpilasteater tänab reisi toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Kultuuriministeerium ja Eesti Vabariigi Venemaa Suursaatkond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht