Tartu Üliõpilasteater: finišeerime ja stardime taas

Sven Paulus

Iga lõpp on millegi uue algus. Nõnda teatame, et sel kolmapäeval ja neljapäeval on veel viimased kaks korda võimalik näha Athena keskuses etendust „Õnnestunud elu.“ Laupäeval, 15.12 aga toome juba vaatajateni uuslavastuse – aastalõpu- ja mõtisklusmaigulise Juhan Liivi luulekava, mis pikitud jaapani luulega.

Prjaško esmatulek Eestis ehk Kalev Kudu lavastatud „Õnnestunud elu“ saab selleks aastaks otsa. 12. ja 13. detsembril on šokkivat lavateost võimalik veel näha Athena keskuse pööningusaalis, algusega 19.00.

Laupäeval 15. detsembril kell 19.00 aga esietendub Tartus Tampere Majas (Jaani 4) Juhan Liivi luuletustele ja märkmetele ning jaapani haikudest koostatud lavastus „…mind vaatas ühe lille silm.”

Tegu on mõttelise järjega TÜT-i senistele seisundilavastustele „..lumi just on langenud üle Yoshino küla” (2000) ning „Püüdetult ulbib laia jõe laisal voolul roheline konn” (2010). Esimene oli kompositsioon zen-budistlikest lugudest ja haikudest, teine aga keskendus jaapani naljalugudele ehk kyogenidele.

Juhan Liiv on looduses olija ja mõtiskleja. Oma parimates tekstides on ta loodusega samal lainel – siin ja praegu, nii nagu haikumeistrid Tõusva Päikese Maal ja see annab alust kahtlustele, et Liiva ehk Riibu (jaapani k.) juured on Jaapanis.

Lavastuse koostas ja näitlejaid juhendas Kalev Kudu.
Osalevad: Marjaliisa Palu, Elli Maria Mäesalu, Triin Heinla, Kauri Kaljuste, Paula Salme Sandrak, Sigrid Salutee, Anu Sildnik, Kristi Simenson, Kristin Uusna, Deivi Tuppits, Egle Adams, Sven Paulus ja Kalev Kudu.

Järgmised etendused Tampere Maja keldrisaalis (Jaani tn 4) :
16.12 kl. 16
19.12  kl. 19
21.12  kl. 19
22.12  kl. 16  

Pilet hinnaga 2/3 € müügil Tampere Majas või pool tundi enne algust kohapeal

NB! Saalis vaid 23 kohta!

Täname toetajaid: Tampere Maja, Tartu ülikool, Tallinna Sadam, Tartu linn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht