Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna IV kursuse näitus „MEIE NAHK“

Piret Kaevats

Tartu Kõrgem Kunstikool
Näitus „MEIE NAHK“
19.02 – 20.03. 2013
Tartu Linnaraamatukogus 

Tartu Linnaraamatukogu 4. korruse fuajees on avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) nahadisaini osakonna IV kursuse tööde näitus „MEIE NAHK“.  Näitus annab külastajatele ülevaate TKK nahadisaini osakonna IV kursuse nelja õppeaasta loomingust. Nahk on inspireeriv materjal pehme, värvitav, vormitav ja tihti põneva sisemise struktuuriga.  Õpiaastate vältel on see mitmekülgseid võimalusi pakkuv materjal tuttavaks ja omaks saanud. 

Näitusel osalevad tudengid kirjeldavad väljapanekut järgmiselt: 

„Murdes piire ja uusi lahendusi otsides leidsime lisaks nahale veel põnevaid materjale nagu metall, klaas, peegel, filmilint, mida oma töödes kasutada. Töid tegime aeglaselt, tiksudes ühes rütmis ja saavutades omapoolse loomingulise lähenemise ülesannetes. Me ei jäänud loorberitele lebama ega piirdunud koolitöödega, vaid katsetasime ka  kooliväliste projektidega. Koos puresime läbi ka kõige raskematest ülesannetest. 

Meie kursuse võlu peitub omanäoliste ja püüdlike inimeste koostöös. Erialasuuna valikul lähtus igaüks oma individuaalsetest isikuomadustest ning kursus jagunes disaineriteks ja restauraatoriteks, kuid vaimselt jäime ühtseks grupiks. Meie kursuse disainereid iseloomustab vaba loomingulisus, lennukad ideed ja absurdne sõnakoomika. Restauraatorid on rahulikud boheemid, piinlikult täpsed ja ausad, kuid väikeste viguritega.“ 

Näitusel osalevad: Mari Mustjõgi, Helen Lennuk, Kerttu Karkis, Eetel Puusepp, Katrin Mägi, Kati Areda, Elvi Liiv, Lauri Laasik, Riti Jänesmägi, Jaanus Tordik. 

Tudengite töid on juhendanud Rutt Maantoa, Tõnu Ojaperv, Kaia Lukats, Maila Käos ja Silli Peedosk. 

Näitus on avatud 20. märtsini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht