Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii „Noorus” avab uue näituse

Jaanus Eensalu

5. augustil kell 16 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis „Noorus” (Riia 11) meedia- ja reklaamikunstiosakonna juhataja Jaanus Eensalu fotograafika näitus „Nägu ja poos”.

Portree ja figuur on alati olnud kunstis oma ajastu peegeldus, valides kujundeid ning meediume selle kajastamise ja lahtiseletamisel. Jaanus Eensalu kasutab oma teostes ruumi ja selle peegeldusi koos portree ja figuuriga, lisades tähemärkide abstraktse informatsiooni.

Naise eksponeerimise ja ärakasutamise teema on tihti olnud ühiskonnas aktuaalne, kuid naise nägu ja keha on alati inspireerinud kunstnikke ning annab ka edaspidi loomet kunstis. Võrdlus kõige kõrgemagagi peab paika, ehk jumalik „nägu” ja jumalik „poos”.

Näituse tööd moodustavad isiksuse kui terviku kogumi. Kõik teosed sisaldavad teemat „naise nägu” ning „tema poos”, avades portreid ja figuure, naise väitlusest nihestatud vahekorda kaasaegses maailmas.

Jaanus Eensalu tegeleb teostes visuaalide piiritlemise ja piiride problemaatikaga ning võtab vaatluse alla fotograafia ja graafika piirid. Luues digitaliseeritud foto ning ühendades see vektor- ja pikselgraafikaga on tulemuseks lõuendile edastatud fotograafika. Jaanus Eensalu näitus „Nägu ja poos” töötab ausalt, andes fotograafia ning graafika olemusele teist laadi väljundi.

Fotograafika teoste taustaks saab kuulata noore arvutigraafiku ja „heli” looja Erki Sinijärve muusikat „Electro-juustubiskviidid”.

Hoiatus!

Näitusel ei ole eksponeeritud ühtegi landscape ehk horisontaalpaigutusega tööd.
Suveniirfotod „Mina ja kirik” – reisidel nähtud kultuuriobjektid jäävad koju fotoalbumisse.
Tarbegraafika „Ilus järv” – sünnipäevaks kingitud teosed jäävad koju seinale.

Märkused:

kodus järgi teha ei soovita
õnneloosi ei toimu
näitus toimub iga ilmaga.

Näitus jääb avatuks kuni 30. augustini. Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii „Noorus” on avatud T-L kell 12-19, galerii külastamine on tasuta.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht