Tallinna Linnamuuseum tähistab 75. sünnipäeva

Kalmar Ulm

Laupäeval, 15. detsembril tähistab Tallinna Linnamuuseum oma juubelit. Just samal kuupäeval 75 aasta eest kinnitas tollane Linnavolikogu muuseumi põhimääruse projekti.

Kogetud on nii keerulisi kui lihtsamaid aegu, kuid täna on rõõm tõdeda, et muuseum kui kultuuripärandi hoidja, teadus- ja mäluasutus on tänaseks ühtlasi kujunemas ajaveetmis- ja suhtluskohaks linnarahvale ja ka kaugematele külalistele. 

Tänavuse juubeliaasta jooksul on linnamuuseumis avatud nii suuremaid kui väiksemaid näitusi. Neist viimane, pealkirjaga  „Maa-alused hoidlad  jutustavad…“ tutvustab Tallinna arheoloogilisi leide läbi sajandite, nende seas ka ainulaadseid, linna kõige vanemaid 5100-aasta taguseid leide, mis pärinevad Vabaduse väljakult. Näitus on avatud 15. detsembrist kuni 31. novembrini 2013.

Lisaks on linnamuuseumis võimalik näha ühte, Mustpeade vennaskonnale kuulunud, kuulsat hirvejalapokaali (Holzrehfusspokal) ehk hirvejalakujulist karikahoidjat, mis pärineb 17. sajandist. Unikaalset kaunistustega karikahoidjat saab näha 12. detsembrist kuni 07. jaanuarini 2013.

Eeloleval laupäeval peetakse linnamuuseumis ka juubelile pühendatud perepäev „Pidustused vanas Tallinnas”, mille päevakava leiab linnamuuseumi kodulehelt www.linnamuuseum.ee

Linnamuuseumi juubeliaasta on olnud ühtaegu täis uusi väljakutseid, neist vastutusrikkaim 14. sajandist pärit Neitsitorni renoveerimisprojekt ja sinna kavandatava kohvik-muuseumi ekspositsiooni loomine. Uuenenud Neitsitorni ja sellega kaasneva linnakindlustuste ala renoveerimistöödele pannakse punkt juba selle aasta lõpul. Neitsitorni kolmele korrusele on planeeritud huvitava sisekujundusega kohvik-restoran, torni kelder, esimene  korrus ning Kiek in de Köki suurtükitorni viiv uus kaitsekäik annab külastajale võimaluse tutvuda torni värvika ajaloo, linna söögikultuuri ja linnakindlustustega. 

2013. aastal ootab Linnamuuseumit ees raidkivide muuseumi arendusprojekt. Linnamuuseumi raidkivide kogus leidub hindamatuid Tallinna meistrite töid, millest vanimad pärinevad 15. sajandist. Raidkivide ekspositsioon on plaanis rajada bastionikäikude seni suletud käigutunnelisse sissepääsuga Vabaduse platsi all olevast parklast.

Läheneva aastapäevaga seonduvalt tänab Tallinna Linnamuuseum kõiki häid kolleege ja  koostööpartnereid ning soovib rahulikku jõuluaega!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht