Tallinna Keskraamatukogus algab laste suvine lugemisprogramm “Suvi raamatuga 2012”

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogus algab 1. juunil 2012 juba kümnes lugemissuvi, kus lapsed saavad kaasa lüüa programmis „Suvi raamatuga“.

„Suvi raamatuga“ kutsub nii eesti kui vene keeles lugevaid lapsi veetma 1. juunist kuni 31. juulini vaba aega raamatute seltsis. Lugemisprogrammi jaoks on raamatukoguhoidjad valinud välja 25 eestikeelset ja 21 venekeelset uuemat lasteraamatut. Osalejad saavad endale lugemispassi, kus kõik need raamatud on ka kirjas.

Iga läbiloetud raamatu kohta joonistab laps pildi ja täidab küsimustiku, mille vastu saab usin lugeja raamatukoguhoidjalt kleebise. Kes kogub 31. juuliks passi vähemalt 10 kleebist, on oodatud suvise lugemise lõpetamisele.

Lugemissuve lõpetamine toimub kolmapäeval, 8. augustil kell 12.00 Tammsaare pargis, kus tänatakse lugemisprogrammi lõpetajaid ning rõõmsat meelt jagavad klounid Piip ja Tuut. Lõpetamisele tulevad lapsi tervitama ka hobijalgratturid-raamatukoguhoidjad paljudest maailma riikidest, kes selleks ajaks jõuavad ettevõtmise „Cycling For Libraries“ raames jalgrattamatkalt Vilniusest Tallinnasse www.cyclingforlibraries.org.

Raamatukogu lugemissuve esimesel juubelil toetab ettevõtmist ka Eesti Lugemisühing www.lugemisyhing.ee.
Raamatute valikuga saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu Lastelehel www.keskraamatukogu.ee/lasteleht.

Lugemisprogrammi passe (mõlemas keeles) saab Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest, võõrkeelse kirjanduse osakonnast ja kõikidest haruraamatukogudest.

Kui mõni haruraamatukogu on suvisel kollektiivpuhkusel, saab raamatuid tagastada ja laenata teistest raamatukogudest.

Suviseid raamatukogude lahtioleku aegu vt www.keskraamatukogu.ee/lahtiolekuajad

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest telefonil 683 0914 ja aadressil laste@tln.lib.ee ning laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Anneli Kengsepalt telefonil 683 0913 ja aadressil anneli.kengsepp@tln.lib.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht