Tallinna Filharmoonia pakub tasuta kontserte

Piknikukontsertide sari on ühe seni unarusse jäänud, aga maailma linnades olulise ja kauni traditsiooni elustamine, mis sai alguse programmi ”Tallinn 2011” toel ja rõõmustab Tallinna elanikke juba kolmandat aastat. Tänavu  avavad “Pargimuusika” 13. juunil kl 18 Kadrioru pargi kontserdiväljakul Endrik Üksvärav (tenor) ja Püha Mauritiuse barokkansambel koosseisus: Alina Sakalouskaja (barokk-mandoliin), Ene Nael (klavessiin) ja Villu Vihermäe (barokktšello, kommentaarid) kavaga “Suvi Vivaldiga”. Kavas kaunite meloodiate ja sillerdava virtuoossusega teosed. Kõlavad tenoriaariad, kontsert mandoliinile ja tšellosonaat. Vivaldi üldtuntud ja paljumängitud teoste kõrval pakutakse ka tõelisi pärleid, mida kontserdilavadel kuuleb harva, kuid mis annavad seda enam avastamis- ja äratundmisrõõmu.

Kontsert on tasuta, piknikukorv ja istumisalus on soovitav kaasa võtta, ehkki Kadrioru park paigaldab kontserdile ka toole. „Pargimuusika“ sarjas minnakse igasse parki kavaga, mis haakub selle linnaosa või pargi asutamise ajastuga. Nii näeb-kuuleb Kadriorus barokk-kostüümides muusikud ja ajastu pille.

Vaid mõni päev hiljem, juba 17. juunil kl 19 avaneb Estonia kontserdisaalis haruldane võimalus kuulata (samuti tasuta) kõrgetasemelist sümfooniakontserti. Tallinna sõpruslinn Hangzhou (Hiina) kingib meie publikule kauni repertuaariga sümfooniakontserdi.   Seda võimalust tasub kasutada seda enam, et Hangzhou sümfooniaorkestrit juhatab Hiina noorema põlvkonna väljapaistev muusik Yang Yang, kes on ainsa hiinlasena võitnud Euroopas dirigeermiskonkursi. Yang Yang on juba viis aastat ka Hiina esindusorkestri, Hiina Filharmoonia Orkestri abidirigent. Aga seekord toob ta aga kaasa oma uue orkestri, Tallinna sõpruslinna esinduskollektiivi.

Kava on koostatud targalt ja Euroopa traditsioone järgivalt: võimas romantismiajastu teos, soolokontsert Hiina parima bambusflöödimängijaga ja XX sajandi valuline sümfoonia. Kõlavad Wagneri avamäng ooperile „Rienzi“, Wenjing Guo kontsert bambusflöödile ja orkestrile ning Šostakovitši 5. sümfoonia. Bambusflöödil soleerib kaunis noor naine Junqiao Tang , kes on ühtlasi üks enimhinnatud hiina rahvapillimängijaid rahvusvahelisel areenil. Flötist on oma salvestusega võitnud filmi- ja heliplaadimaailma kõrgeimaid autasud – Oscari ja Grammy. Film, millele ta muusika salvestas, oli “Tiiger ja draakon” (“Crouching Tiger, Hidden Dragon”), mille autorid panustasid viimase peal, sest heliloojaks oli maailmanimi Tan Dun ning tšellistina osales tänapäeva kuulsamaid muusikuid Yo-Yo Ma. Junqiao Tangi tasemest räägib  esinemine  maailma esindussaalides nagu Berliini Filharmoonia, Musikvereini Kuldne saal, Barbican Center USAs.  Elamus on tagatud, lubab Tallinna Filharmoonia.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht