Tallinn Treff Festival tutvustab maailma lavade uut põlvkonda

Anna-Liisa Õispuu

30. maist 6. juunini toimuva Tallinn Treff Festivali sellaastaseks juhtlauseks on „Maailma lavade uus põlvkond“. Koostöös Vanalinna Päevadega toimuvast festivalist võtab osa ligi 900 noort kümnetest riikidest üle maailma, sealhulgas Brasiiliast, Iisraelist, Saksamaalt, Ukrainast, Inglismaalt jm.  

Rahvusvaheline põhiprogramm toob publikuni maailma tuntumate nukukunstiõppega koolide lavastused, teiste seas saab näha Berliini Ernst Buschi nim lavakunstikõrgkooli, Londoni Ülikooli kõne- ja draamakooli ning  Peterburi Riikliku Teatriakadeemia nukuteatritudengeid. Lisaks saab põhiprogrammis näha nukuteatritudengite hullumeelsete lavaideede esitlusi, mis koonduvad ühisnimetaja „Pupputopia“ alla. Siin saavad teoks mõtted, mida on reaalsuses võimatu teostada erinevate vastuolude, liiga suure eelarve või muude füüsikaliste seaduspärasuste tõttu.         

Esmakordselt on põhiprogrammi üheks osaks nukukunstialased paneeldiskussioonid, mida veavad rahvusvaheliselt tuntud nukukunstiteoreetikud ja -praktikud: Anna Ivanova Brašinskaja (Soome), Marek Waszkiel (Poola), Rosita Raud (Eesti), Rene Baker (Inglismaa). Diskussioonides osalevad ka teiste distsipliinide esindajad, näiteks kirjanik Jan Kaus ja kunstiteadlane Andres Härm, lisaks räägivad kaasa osalevate väliskõrgkoolide nukukunsti professorid.    

Festivali raames toimub osalevate kõrgkoolide juhte ühendav ümarlaud, mille eestvedajaks on EMTA lavakunstikooli juhataja prof Ingo Normet. Loodavad kontaktid on aluseks järgmisel aastal Eesti Nuku- ja Noorsooteatri kõrvalhoones avatava Nukukunsti Keskuse tööks. 

Treffi alaprogramm Noor Vaim tutvustab paremikku eesti noorest teatrist, tantsust, kunstist, filmist ja muusikast. Noor Vaim koondab lavaharidust püüdlevaid noori – nii Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli kui TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilasi, lisaks tublimaid stuudioid, teatriklasse ja tantsijad keskkooliastmes. Alates sellest aastast on Noor Vaimgi rahvusvaheline – osalejaid on ka Soomest, Lätist ja Leedust.      

Festivali lasteprogrammis saab näha nukulavastusi rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse UNIMA Eesti keskuse harrastusnukuteatritelt Viljandist, Jõhvist, Hiiumaalt Kehrast ja Tallinnast. Tallinn Treff Festivali ametlikuks klubiks on Von Krahli baar, kus saab päeval näha tudengifilme ning õhtul astuvad üles Otsa kooli muusikud ja noortebändid, teistes seas konkursi Noortebänd 2009 finalistid.  

Festivalil on ka sõsarfestival Hiiumaa Treff, mis pakub 6. juunil Hiiumaal Kärdla Villaaidas publikule vahvat kogupere teatriprogrammi. Lavale astuvad teiste seas ka Tallinn Treffil osalevad nukukunstikoolide tudengid.         

    

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht