Täname ja tunnustame raamatukogude aasta tegijaid

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing (ERÜ) tähistab 28. veebruaril Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis koos tegutsemise 90 aastapäeva ning tunnustab parimatest parimaid raamatukoguhoidjaid.

ERÜ peab oluliseks märgata ja esile tõsta erinevates raamatukogudes töötavaid raamatukoguhoidjaid. Kandidaate said üles seada nii üksikisikud kui asutused, lõpliku valiku tegi ühingu juhatus.

Ühingu teenetepreemiaga tunnustatakse 2012. aastal ajakirja „Raamatukogu“ tegevtoimetajat Ene Rietit, kes on selles ametis olnud 20 aastat ning Tallinna Keskraamatukogu IT juhti Reet Orustet, elutöö eest Eesti raamatukogude infotehnoloogilisel arendamisel.

Aasta kooliraamatukoguhoidja – Antsla Gümnaasiumi raamatukogu juhatajat Piret Taniel, kes on gümnaasiumi raamatukogu muutnud kaasaegseks õpikeskuseks.

Aasta lasteraamatukoguhoidja – Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidja Anneli Kengsepp, kes on algatanud mitmeid laste lugemist arendavaid programme („Suvi raamatuga“, „Looduse lugemissaal“ jt.)

Aasta maaraamatukoguhoidja – Abja raamatukogu juhataja Ingrit Porkanen, kes lugemise populariseerimiseks kutsus appi Suvedetektiivi ning korraldas ööraamatukogu Abja Augustiahvatlus jm.

Aasta tegu erialaraamatukogus – Eesti Pimedate Raamatukogu ja Iceit Teenused OÜ poolt loodud Veebiraamatukogu, mis võimaldab lugejatel raamatukogus leiduvaid heliraamatuid ning heliajalehti ja –ajakirju alla laadida ja kodus kuulata.

Aasta tegu teadusraamatukogus – uudsel RFID tehnoloogial põhineva teavikute laenutamis- ja tagastamissüsteemi rakendamine TLÜ Akadeemilises Raamatukogus.

Aasta tegu linnaraamatukogus  jagunes kaheks, võrdset äramärkimist väärinud teoks:

– Kirjandus- ja kultuuriloolise veebilehe “Tartu ilukirjanduses” loomine ja kättesaadavaks tegemine Tartu Linnaraamatukogu kodulehel. http://teele.luts.ee/

– Tallinna Keskraamatukogu tarkvaralahendus ELLU, mille abil raamatukogu saab osta ja laenutada ning kasutaja lugeda ePUB formaadis e-raamatuid. http://ellu.keskraamatukogu.ee

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu Ajakirjanduse auhinnaga tunnustatakse Eesti Päevalehe ajakirjanikku Rein Sikku, kelle artiklid kajastasid 2012. aastal Eesti raamatukogude jaoks olulisi ja aktuaalseid teemasid, sh ka videote ja e-raamatute laenutamisest raamatukogus.

ERÜ juhatus tunnustab kirjanik Andrus Kivirähki kui Raamatukogude Sõpra märkimaks ära tema avalikke ja raamatukogusid toetavaid seisukohavõtte.

Aasta tegijaid tunnustatakse 28. veebruaril kell 11.00 Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis. Ühing loodi 90 aastat tagasi Eesti Raamatukoguhoidjate I kongressil 1923. aastal Tallinna Keskraamatukogus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht