Täna ETDM-is Alfredo Gioventu näituse avamine!

ETDM

Alfredo Gioventù (Itaalia)
PANTEOFONIA – LOODUSE AJAD JA RÜTMID

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis avatakse 31. mail itaalia keraamiku ja skulptori Alfredo Gioventù isiknäitus, mis annab põgusa läbilõike ühest olulisest teemast kunstniku loomingus. Inspiratsiooniallikaks on võrratud Liguuria kivid, mis kui „genius loci“ saadikud tutvustavad seda maakonda maailmale, võimaldades keskkonna ressurssidel transformeeruda kultuurimustrisse.

Näitus on kujundatud kui kompleksne installatsioon, kus Liguuria rannakivide erinevate vormide ja märkide kaudu visualiseeritakse looduse aegu ja rütme. Keskne 2,5 m kõrgune skulptuur Daphne nagu dirigeeriks muusikalist partituuri, mis koosneb kividest, milledele nende pikal teekonnal aeg ja sündmused on jätnud jäljed. Kunstniku soov on näidata kestvuse mõiste suhtelisust. Kivitemaatikast on välja kasvanud ka tarbelise funktsiooniga vormid nagu alused, vaasid ja põnevad multifunktsionaalsed õõnesvormid. Keraamilistes kivikompositsioonides köidavad tähelepanu graafilised valged ja voogavad joonterütmid hallis peeneteralises massis, mis ajuti sõlmuvad ka poeetide värssideks. Aeg-ajalt lisab kunstnik oma kompositsioonidele loodusest leitud objekte, mida on töödelnud aeg, tuuled ja merevesi.

Alfredo Gioventù (1952) on keraamik, skulptor ja installatsioonikunstnik ühes isikus, kellel on taskus ka Genova ülikooli kaasaegse kirjandusloo diplom. 1980-1999 töötas ta õppejõuna erinevates kunstiõppeasutustes. Viimase paarikümne aasta jooksul on uurinud kõrgkuumuskeraamika tehnilisi võimalusi. Katsetused grès kõrgkuumuskeraamika ja portselani tehnoloogiate vallas on viinud uudse keraamilise massi loomiseni, mis võimaldab kvaliteetsel ja esteetilisel tasemel imiteerida Liguuria rannakivide vorme. Gioventù on uurinud looduse rütmide ja joonte semiootikat ja avaldanud sellel teemal uurimustöid.
Mitmete asutuste tellimusel on loonud keraamilisi skulptuure, pannoosid ja fontääne linnade avalikku ruumi. Võtab aktiivselt osa erinevatest näituseprojektidest ja on võitnud esikohti prestiižsetel näituskonkurssidel. 1998. a. rajab koos Daniela Manginiga omanimelise keraamikatöökoja Opificio Ceramico Alfredo Gioventù ja mõned aastad hiljem avab kunstigalerii Sestri Levantes, mille kaudu kunstnikepaar viib ellu mitmekülgseid kunstiprojekte.

Näituse avamine neljapäeval, 31. mail kell 17.00.
Näitus jääb avatuks 22. juulini 2012.

Toetajad: Itaalia Suursaatkond Tallinnas, Eesti Kunstiakadeemia, Wienerberger AS Aseri telliskivitehas, Regione Liguria, Comune di Sestri Levante.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht