Täna esietendub Rakveres “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”

Kristo Kruusman, Rakvere Teatri reklaamijuht

8. detsembri esietendub Rakvere Teatris vendade Grimmide ja Sven Heibergi lastenäidend "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi". Detsembrikuu jooksul saavad lapsed lisaks etenduse vaatamisele lustida ka sellele järgneval Rakvere Teatri jõulumaal. "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" räägib loo seitsmeaastase tüdruku eneseleidmisest ja võitlusest oma pere eest. Uuslavastuses on vendade Grimmide klassikaline muinasjutt toodud kaasajale lähemale ning lisatud tänapäeva lastele mõistetavamaid detaile, kuid vana hea loo koostisosad on ikka alles. Dramatiseerija ja lavastaja Sven Heiberg ütleb lavastuse kohta: „Otsisime tõeliselt südamlikku ja ilusat muinasjuttu selleks talveks. Selles käsitluses on tugevalt esindatud ka kodused motiivid – isa ja tütar on emast ilma jäänud, uue ema majja tulemine ja sellega kaasnevad valud“.

Kas targad vastused aitavad õnnelikuks saada? Või on hoopis tarvis teada õigeid küsimusi?

VÕLUPEEGEL: Olen PEEGLIKE! Ühendus on hea!
KUNINGAS: See “ASI” aitab meil jälle õnnelikuks saada… Kuulsid, mis tarkurid ütlesid – peegel teab vastuseid kõigile küsimustele!

Peale etendust on vaatajatel võimalus külastada jõulumaad, kus saab näha ka Rakvere Teatri korraldatud „Lumivalgekese“ kunstikonkursile saadetud töid. Kokku laekus ligi sada erinevas tehnikas teostatud tööd üle kogu Eesti. Trupi valikul osutusid parimaks Albu Laste Mängutoa joonistused.

“Lumivalgekese ja seitsme pöialpoisi” kujundasid noored teatrikunstnikud Sirly Oder ja Elo Soode, muusikalise kujunduse tegi Bonzo ning laulusõnad kirjutas Urmas Lennuk. Mängivad Marin Mägi, Tarvo Sõmer, Silja Miks, Viive Aamissepp, Helgi Annast, Indrek Apinis, Margus Grosnõi, Volli Käro, Anneli Rahkema ja Eduard Salmistu. Etendused 8. – 20. detsembrini Rakvere Teatris.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht