Täna avatakse Haus Galeriis Esther Roode mälestusnäitus

Haus Galerii

15. jaanuaril kell 17.00 avatakse Haus Galeriis maalikunstnik Esther Roode mälestusnäitus. Näituse avapäevaks sai valitud kunstniku sünnipäev. Väljapanek koondab endas läbilõiget Esther Roode (1923–2007) loomingust 1950ndatest kuni 1990ndate aastateni. Eksponeeritud on mitmekesine valik pliiatsijoonistusi, akvarelle ning õlimaale portreedest kuni maastike ja linnavaadeteni. 

Esther Roode alustas kunstiõpinguid Tallinna I Naiskutsekoolis moekunsti erialal ja Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis. 1947 jätkas E. Roode õpinguid Tartu Riikliku Kunstiinstituudi (varasem kunstikool Pallas) maaliosakonnas, kus tema õppejõududeks olid Johannes Võerahansu, Juhan Püttsepp, Albert Kesner, Gustav Raud, Aleksander Vardi jt. Tartus kuulusid kunstniku lähemasse sõpruskonda peale tema tulevase abikaasa Henn Roode veel Ülo Sooster, Heldur Viires, Lembit Saarts, Valve Janov, Lüdia Vallimäe-Mark ja teised toonased kunstitudengid. 1949 arreteeriti ta koos rühma üliõpilastega ning saadeti vangilaagrisse Venemaale. Pärast rehabiliteerimist 1956. aastal jätkasid Esther ja Henn Roode õpinguid ning lõpetasid Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi maalikunstnikena.
Instituudi lõpetamisest kuni pensionieani töötas Esther Roode maali- j a joonistamise õppejõuna, loovkunstnikuna ning tegi illustraatorina kaastööd erinevatele kirjastustele.

Esther Roode on tuntud eelkõige portretistina ja looduslähedases laadis maastikumaalide ning linnavaadete loojana. Käesolev mälestusnäitus toobki vaatajani ülevaate kunstniku mitmekülgsest loomepärandist, kus muuhulgas on esindatud ka tema vähemtuntud abstraktseid teoseid.

Näitusega jätkab galerii ühte olulist suunda oma töös, milleks on seoste loomine meie kunsti möödaniku ja tänapäeva vahel – toonitamine, et meie kunstil on traditsioonid ja ajalugu, ennekõike aga lugupidamise avaldamine kõigile neile loojatele, kes järjepideva tööga on olnud osaks selle kunstiajaloo tekkimisel ja elushoidmisel.
Esther Roode oli omal töökal, ent vaoshoitud kombel vaieldamatult üks neist. 

Näitus jääb avatuks kuni 16. veebruarini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht