“Tähesadu“ kunstigaleriis

Narva Muuseum

1. ja 8. märtsil kell 18.00 toimub Narva Kuntsigalerii suures saalis tantsustuudio „Varjud“ kontsert-perfomance „Tähesadu“ (juhendaja Jelena Kissin)

Etendus toimub kevadkontsertide seeria „Kuntside risttee Kunstigaleriis“ raames.

Tantsustuudio „Varjud“ tähistab 2012. aastal oma 15. sünnipäeva. See pole ainus tähtis sündmus: koostöö Narva Kunstigaleriiga saab 5-aastaseks. Nende aastate jooksul on tantsustuudio õpilased osa võtnud paljudest galerii sündmustest, nende seas kunstnike näituste avamised, jõulukontserdid ning üritused nagu „Kunstniku päev“, „Muuseumi öö“, „Kunstide risttee“ ja „Narva Kuntsigalerii sünnipäev“. Kaasaegse tantsu performanseid ja lavastusi on galeriis näidatud samuti mitmeid kordi.

„Tähesadu“ – on kujutlus sellest, mis juhtub siis, kui kukub täht, kuhu see kaob ning millised emotsioonid ja mõtted tähistaevast vaadates tekivad. Väikese vaataja jaoks on „Tähesadu“  muinasjutt, täiskasvanu jaoks aga võimalus põgeneda igapäevamuredest ja lubada enesele puhkust. Etenduse jooksul suhtlevad tantsijad publikuga liigutuste abil, lõpetuseks on igaüks  kutsutud „tantsuplatsile“ tähistaevaööd nautima.

Nende kahe loomingulise kohtumise raames esitletakse teoseid Narva Muuseumi kunstikogust. 1. märtsil kohtuvad vaatajad Vitali Kuznetsovi 3 maaliga “Surve” (1984) “Laine” (1982) ja “Läbimurre” (1982). 8. märtsil antakse võimalus tutvuda Nikolai Kobzevi maaliga “Kaksikud. Tantsijad” (1986).

Etendused toimuvad tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele.

INFO: Jelena Sohrannova, Narva Muuseumi programmijuht, tel. 359 21 51, elena.sokhrannova@narvamuuseum.ee

http://www.narvamuuseum.ee/?next=pressiteated&id=1001&menu=menu_kula

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht