Sven Parker Hobusepea galeriis

EKL

Kolmapäeval, 01.02.2012 kell 17.00 avab SVEN PARKER (1985) Hobusepea galeriis isikunäituse “Platvorm”.

Sven Parkeri “Platvorm” on sisuliselt näitus noore inimese identiteedist, mis püsib pidevas nomaadses ja lenduvas olekus tänu finantskapitali liikumisele, tehnoloogia arengule, alailma kaasajale jalgu jäävale haridussüsteemile ja popkultuuri tarbimisele nüüdisaegses globaliseerunud informatsiooniühiskonnas. Pidevas informatsiooni- ja rahavoogude liikumises, milles autor proovib määratleda iseenda identiteeti, ent selles ülesandes alailma “ebaõnnestub”, saab platvormi määratleda vaid kui üht vahepeatust. Esitletavad taiesed kannavad antud näituse kontekstis seega eelkõige rekvisiitide ja butafooria tähendust, et autor saaks püstitada nende taustal küsimusi kohaspetsiifika, ideologiseerimise ja kultuurilise müstifitseerimise teemadel. Näitusel, kus grafiti egalitaarne esteetika kohtub “valge kuubi” elitaarse esteetikaga, “orientaalne” Pärsia vaip “euroopalike” kunstpalmidega, autori sõbrad, maalitudengid, fotorobotiga ning Ian Curtis Werner Herzogi ja Iggy Popiga, satub noore Eesti kunstiharitlase identiteedi-problemaatika keskmesse paratamatult lava ise – autoripositsioon kui lähteplatvorm, galerii kui avalikkuse kõnetamisplatvorm, näitus kui platvorm.

Sven Parker on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe maalikunsti osakonnas 2011. aastal ja jätkab hetkel õpinguid vabade kunstide osakonnas magistrantuuris. Alates 2003. aastast töötab vabakutselise illustraatori ja disainerina. Osaleb ühisnäitustel alates 2007. aastast ning käesolev väljapanek Hobusepea galeriis on tema debüütisikunäitus.

Pressiteate koostas Andreas Trossek

Näitus jääb avatuks 13. veebruarini 2012.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Tänuavaldused: Kadri Villand, Külliki ja Olev Parker, Kelly Parker, Mikk Lilles, Silver Liiberg, Tanel Tänna, Taavi Rekkaro, Artprint, Shishi, Vaibagalerii, Artbook, SEB.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht