Suur teatrite päev Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pere ja Laps esitleb – Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi “Suur teatrite päev”!
Tähistame 26. märtsil kell 12-16 teatrikuud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis SUURE TEATRITE PÄEVAGA, mil muuseumis toimuvad erinevate teatrite töötoad ning maja on täis põnevaid külalisi. Päevast ootame osa võtma nii suuri kui väikseid pereliikmeid, sest tegevust jagub kõigile. Osalemine muuseumipiletiga (3-8aastastele kehtib perepäevapilet 2€).
Päeva alustame muinasjutujoogaga, mida juhendab Jane Meresmaa-Roos Teoteatrist. Vanemuise teatri Kollased kassid õpetavad aga kooki küpsetama teatrile omasel moel ning Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust. Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Avatud on ka Piip ja Tuut mängumaja kohvik Koogel Moogel, mis kolib selleks päevaks muuseumisse. Samuti toimub suur õnneloos, kus kaotajaks ei jää keegi!
Lisaks palju muud… Nii et tule kogu perega!

PÄEVA KAVA
12.00 Päeva avamine
12.15 Muinasjutujooga, juhendab Jane Meresmaa-Roos Teoteatrist (eelregistreerimisega e-posti aadressil info@tmm.ee või telefonil 644 2132)
13.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust
13.15 Tsirkuse töötuba, juhendab Aita Vaher (eelregistreerimisega e-posti aadressil info@tmm.ee või telefonil 644 2132)
13.30 Tallinna Kirjanduskeskuse aheljuttude ettelugemine
14.00 Kohtumine Karin Raski ja tema perekonnaga. Vaatame muuseumi põnevamaid pille ja tutvume muuseumiga
15.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust
15.15 ettelugemine koerale. Külla tulevad Kätlyn Nõmm ja lugemiskoer Staffordshire bull terrier Bree, kellele ette lugedes oma esinemisoskust saab lihvida

Ürituse vältel:
Koogi töötuba, läbiviijaks Vanemuise teatri Kollased kassid
Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta.
Linnateatri kostüümide töötuba
Teatripäeva raames on võimalus selga proovida ja end pildistada Linnateatri kostüümides. Kostüümide kandmist juhendab Iivi Lepik.

Tallinna Kirjanduskeskus
Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Kõigil on võimalus anda loominguline panus ka aheljuttude kirjutamisesse. Ühiselt valmivate tekstide esmaettekanded toimuvad kell 13.30. Veeretada saab värvilisi ülesannete-täringuid ning meisterdada vuntsidega rebaseid.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht