Supilinna tulevad külla kodanikualgatused

Rait Ress

Supilinna päevad sisustavad tartlaste ja Tartu külaliste aprillikuu viimase nädalalõpu neli päeva kestva kultuuri- ja ühiskondliku programmiga. Kolmapäevast laupäevani on kavas kontserdid, töötoad ja talgud. Festivali põhirõhk on laupäeval, mil Emajõe-äärsel platsil Kartuli-Oa tn nurgal saab kokku palju väärt kodanikualgatusi ning supipada podiseb keskpäevast hilisõhtuni. Pikka nädalalõppu iseloomustavad märksõnad on kodanikualgatus, koostöö ja keskkonnasäästlik eluviis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Möödunud seitsme aasta jooksul on Supilinna Seltsi korraldataval festivalil kujunenud välja mõned head tavad. Neljapäeval saab tükike Supilinna talgute käigus puhtamaks ning reede õhtul pakub selts linnarahvale otse raekoja akende all tasuta suppi, misjärel on hea võimalus tulla Supilinna uudistama koos seltsi pealiku Mart Hiobiga. Laupäevase platsifestivali menuüritus täika ootab kauplejaid ka tänavu.

Laupäev, 25. aprill toob endaga kaasa hulga uusi üritusi ning on ühtlasi heade algatuste kohtumispaik. Külla tulevad näiteks Emajõe Lodjaselts koos Jõmmu lodjaga, „Eesti rattarikkaks“ meeskond, Lõuna-Eesti Päästekeskus ning Karlova Selts Tartust ja Uue Maailma Selts Tallinnast. Laval mõtiskletakse ühiselt Supilinna tuleviku üle ja lodjas peetakse „Minu Eesti“ eelmõttetalgud.

Tartu kevade esimese vabaõhufestivalina on Supilinna päevad pakkunud ikka elavat muusikat – laupäevane suur lava on avatud nii noortele kui ka juba kuulsust kogunud bändidele. Laupäevaõhtusel tippajal saab suuremate ja väiksemate lõkete ääres nautida ansambleid Sitimaan ja Kriminaalne Elevant. Lastele ja noortele on laupäeval mitmekesine programm, üles pannakse ka mänguväljak.

Supilinn on kesklinnaga piirnev väike aedlinnaosa Emajõe ja Tähtvere vahel, mis koos Ülejõega on Tartu vanimaid linnaosi. Selle asustuslugu algab 16. sajandi keskpaigast, mil siia hakati rajama aiakrunte. Pidevaid elanikke on teada alates 18. sajandi keskpaigast. Tänaseks on Supilinnast kujunenud paljude inimeste jaoks ainuvõimalik elupaik, kus hoolitakse oma elukeskkonnast ja tuntakse naabreid.

2002. a mais loodud Supilinna Seltsi eesmärk on suhtuda hoolivalt Supilinna miljööväärtuste säilitamisse ja elukeskkonna parandamisse. Seltsi juhatuse esimehe Mart Hiobi sõnul tähendab miljööväärtus eelkõige inimesi ja inimsuhteid, mille säilitamiseks ja arendamiseks on vaja hoida ja parandada Supilinna maju, tänavaid, hoove, kasse, puid, konni ja koeri.

22.-25. aprillini kestvate Supilinna päevade kava, äsja ilmunud linnaosaleht Supilinna Tirin ja ansambli Umblue pala „Supilinna blues“: www.supilinn.ee.

Suurtoetajad: Tartu linn, EASi kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartu vald, AS Põltsamaa Felix, Eesti Kaitseliidu Tartu malev, Naiskodukaitse Tartu ringkond, SA Tähtvere Puhkepark, OÜ Kemmerling, Ülikooli kohvik, Edicy

Toetajad ja koostööpartnerid: Ajalooarhiiv, MTÜ Altermanni Näitemängustuudio, Anne noortekeskus, OÜ Artes Terrae, AS Bramham Trade, MTÜ Eesti Aiaklubi, „Eesti rattarikkaks“ meeskond, SA Eesti Teatri Festival, MTÜ Emajõe Lodjaselts, Genialistide klubi, AS Imprest, OÜ Irvik Kass, MTÜ Jakobi Mäe Kultuurikoda, OÜ Jaskar Grupp, Karlova Selts, kultuuriaken.tartu.ee, Lille maja, OÜ Looduspere, Lõuna-Eesti Päästekeskus, „Minu Eesti“ toimkond, MTÜ Musaklubi, OÜ Natuurehitus, AS Pere Leib, Photopoint, Pierre’i kohvik, Plink-Plongi klubi, Primitiiv, MTÜ Pärmivabriku Töökoda, SRIKi Tartu Ühendus, MTÜ Supilinnateater, Sveiger, Tapeedistuudio, Tartu Balagan, Tartu Indiaca Klubi, Tartu Kultuuritehas, Tartu O. Lutsu nim Linnaraamatukogu, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tiigi Seltsimaja, Trehv, Tähtvere Selts, Lea Täheväli Stroh, Uue Maailma Selts, MTÜ Uus Noorus ja paljud teised.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht