Stardib Tartu Kõrgema Kunstikooli Lend 2013

Piret Kaevats

Teisipäeval, 11. juunil kell 17 avatakse galeriis Noorus Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) lõputööde näitus Lend 2013 ning esitletakse lõputöödest valminud trükist. Näitus ja trükis pakuvad võimalust tutvuda noorte kunstnike töödega. Esindatud on konserveerimise/restaureerimise, disaini ja kunstide valdkondade tööd.

Enamik sellel aastal kaitsmisele tulevatest lõputöödest on eksponeeritud galeriis Noorus. Lõputööd võtavad enda alla kõikvõimalikud galerii ruumid keldrist kuni II korruseni. Põnevat avastamist on galeriis kõikjal, kuhu silm ulatub või jalad viivad.

Näituse avamisel tutvustatakse ka raamatut Lend 2013. Kogumik sisaldab kõikide selleaastase lennu lõputööde tutvustusi ja pildimaterjali loometöödest. Trükis annab hea ülevaate TKKs õpetatavatest erialadest, pakkudes võimalust tutvuda kõikide lõputöödega eraldi ja koos. Raamat on eesti-inglise keeles.

Ühtlasi toimuvad galeriis Noorus 12.-18. juunil Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde avalikud kaitsmised, mida on oodatud vaatama ja kuulama kõik huvilised. Lõputöid kaitseb enam kui 50 noort restaureerijat, disainerit ja kunstnikku. Kaitsmiste ajakava asub siin: http://www.artcol.ee/oppimine/loputood/. Disaini valdkonna lõputööde kaitsmine 13. ja 14. juunil kuulub ka Tartu disaininädala programmi (www.lmk.ee/dok).

Lõputööde näitus Lend 2013 on galeriis Noorus avatud kuni 13. juulini.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L 11-18. Näituse külastamine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht