Soome kunstniku Tuuli Mukka isikunäitus “Inimese pilt” Tallinna Linnagaleriis, avamine 7.12. kl 18:00

Eero Kangor

Olete oodatud Soome kunstniku Tuuli Mukka näituse "Inimese pilt" avamisele 7. detsembril kell 18 Tallinna Linnagaleriis.  Tuuli Mukka (sündinud 1966.a Pellos, Põhja-Soomes) sai kunstihariduse Rovaniemi Rakenduskunstikoolis ja lõpetas selle 1996.a kujundusgraafikuna. Viimase kümne aasta jooksul on ta töötanud kujutavkunstnikuna. Tal on olnud arvukalt isiknäitusi Soomes ja ta on osalenud grupinäitustel Tartus ja Berliinis. Mukka elab ja töötab Rovaniemis.  Näitusel "Inimese pilt" uurib Mukka inimeseksolemise, surelikkuse jainimese siinpoolse elu tingimusi. Kunstilise väljenduse loomisel kasutab ta erinevaid kollaaži- ja segatehnikaid, liikudes maalist fotograafiasse ja vastupidi ning kombineerides neid kahte meediat teiste materjalidega. Tema töödes on olulisel kohal sümbolism. 

Inimeseks olemine on sisemine ja väline. Inimese sisemaailm on teiste eest varjatud ning see avaneb teistele vaid üksikute fragmentidena. Teineinimene saab meile mõistetavaks juhuslike kildude kaudu, millest tervik tuleb meil endil ise kokku panna. Sealjuures peame toetuma tõenäosusele, oma sisetundele ja rakendama loovust. Need juhuslikud sähvatused, millega loome endast mulje teiste jaoks ja mille põhjal kujuneb meie kujutlus teistest, määravad meie edasijõudmise ja hakkama saamise ühiskonnas ning kujundavad meie isiksust nii heas kui halvas mõttes.

Oma loomisviisi kommenteerides on Mukka öelnud, et sageli tekib tal terviklik arusaam oma töödest alles pärast näituse valmimist. See tuleneb sellest, et erinevate tehnikate ja uute meediate kasutamisel on ta väga aldis eksperimenteerima, soovides lasta end tulemusest üllatada. Katsetamine on kujunenud Mukka viimase aja loomingu põhisisuks ning pakub pinget kunstiga tegelemisel. 

Näitus avatakse 7. detsembril kell 18:00 ja on avatud 31. detsembrini k.a. 

Täname: Eesti Kunstnike Liitu ja Maria Trompi

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht