Soome graafikat Tampere Majas

Tampere Maja

Taina Kokkoneni isikunäitus
„Graafikat“
Tampere Maja galeriis 23.11 – 17.12.2012
Näituse avamine reedel, 23.11 kell 18

Reedel, 23. novembril kell 18 avatakse Tampere Maja galeriis graafikakunstnik Taina Kokkoneni isikunäitus. Näitus on avalöögiks Soome 95. iseseisvuspidustustele.

Taina Kokkonen on Helsingist pärit kunstnik, kes seob oma teostes erinevaid graafika stiile. Taustakihis kasutab Kokkonen enamasti puulõiget, mille peale lisab juba muudes tehnikates detailsemaid kujutisi. Kunstnik ise ütleb, et puulõike tehnika on väga lihtne, kuid peen ja seda ei saa jäljendada üheski muus tehnikas.

Kokkonenile on südamelähedane loodustemaatika. Teda paeluvad looduse värvid ja varjud, orgaanilised vormid ja taimeriik. Loodusest saadud inspiratsiooni on ka peatselt avatava näituse teostes näha. Kunstnik ise ütleb, et kuigi teost alustades on tal valmis ka esialgne kavand, jääb lõpptulemus sellest tihti kaugele, sest teos areneb ja muutub tööprotsessi käigus palju, saades tihti ka kunstnikule endale ootamatu vormi. Nii on ka käesoleval näitusel välja pandud teosed kõik unikaalsed ning sündinud paari viimase aastaga.

Taina Kokkonen on sündinud 1960. aastal. Ta on õppinud Kankaanpää kunstikoolis graafika erialal ning Jyväskylä ülikoolis kunstiajalugu. Isikunäitustega on Kokkonen üles astunud mitmel pool Soomes ning ka Eestis, ühis-ja rühmanäitustega aga ka Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Bulgaarias, Makedoonias, Portugalis, Serbias, Indias ja mujalgi.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev 9-18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht